Kuressaare sadam läbib uuenduskuuri (1)

EAS eraldas väikesadamate võrgustiku meetmest Kuressaare linnavalitsusele Kuressaare sadama arendamiseks 182 569 eurot.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa ütles, et Kuressaare sadama rekonstrueerimisprojekt näeb olulisemate töödena ette sadamahoone ja sadamarajatiste rekonstrueerimise ja sadama faarvaatri puhastamise.

Sadamahoone saab uued ja energiasäästlikud WC-d, pesu- ja olmeruumid. Samuti näeb projekt ette hoone soojustamise, amortiseerunud fassaadikatete ja avatäidete asendamise, kütte- ja ventilatsioonisüsteemide uuendamise ning terrassi, treppide ja kõnniteede ehitamise.

Lisaks sadama faarvaatri puhastamisele saab kaks kaid uued elektri- ja veevarustussüsteemid ning kahel sadamakail vahetatakse välja kinnituspoide ankruketid. Sadama külastajate tarbeks muretsetakse puutetundliku ekraaniga arvuti ja infokioski tarkvara. Plaanis on osta ka survepesur.

Projekteerimis-ehitushanke dokumendid on praegu ettevalmistamisel ja kui kõik läheb plaanipäraselt, peaksid tööd lõppema 1. juunil. Koos omaosalusega lähevad sadama arendustööd maksma ligemale 261 000 eurot.

Nädal varem määras EAS väikesadamate võrgustiku meetmest toetuse ka Lõmala sadama teenuste ja meresõidu turvalisuse parandamiseks ja Virtsu väikelaevasadama taasavamiseks harrastusmeresõitjatele.

Print Friendly, PDF & Email