Raivo Paasma – rahu armastav sõjamehehingega noortejuht (2)

NOORKOTKASTE RAJAGA TUTVUMAS: “Saaremaa on selline koht, kust isad ja vennad on läinud mujale leiba teenima,“ peab Raivo Paasma väga oluliseks poiste juhendamist. Foto: Tambet Allik

NOORKOTKASTE RAJAGA TUTVUMAS: “Saaremaa on selline koht, kust isad ja vennad on läinud mujale leiba teenima,“ peab Raivo Paasma väga oluliseks poiste juhendamist. Foto: Tambet Allik

“Valus on vaadata, kui ükskõikselt noored sporti suhtuvad. Pigem istutakse arvuti taga või uuritakse “piiblit” (nutitelefoni – toim), millest ei lahkuta tihti isegi treeningul!” kurvastab Kaitseliidu Saaremaa maleva noorteinstruktor, vanemseersant Raivo Paasma.

“Hommikuti tööle tulles näed, kuidas isa või ema sõidab autoga lasteaia väravasse või ukse juurde ning lapse kogu jalutuskäik ongi need loetud meetrid,” kirjeldab endine sportlane, nüüdne treener Raivo Paasma. Ja soovitab: “Tõuse pool tundi varem ja jaluta lapsega. See on lapse tervis ja tulevik ning endalgi on hea värsket õhku hingata.” Paasma ise hakkas kergejõustiku, purjetamise ja vehklemisega tegelema põhikooli ajal.

Sõjaväeline kord ja distsipliin hakkas vanemseersant Paasmale meeldima juba sõjaväes. Ta teenis Põhjalaevastikus. Jääkarude juures, nagu ta ise ütles. “Paljud kiruvad, aga mina ei kurda, mulle sobis. Otsisin isegi võimalusi minna sel alal õppima, aga kuna mul oli juba pere ja kohapeal õppimisvõimalused puudusid, jäi asi katki,” räägib ta oma plaanidest armeesse teenima jääda.

Selle asemel hakkas Paasma tegelema kontaktkaratega, võttes enda peale Saaremaa noorte treenimise. Vahepeal keelu alla pandud karatest sai mingil ajal eestlaste jaoks peaaegu rahvusspordiala, tõdeb Paasma, sest nõukogude ajal oli Eesti koondis liidu üks tugevamaid.

Edasi loe laupeävasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email