Töötukassa tunnustab koostööpartnereid (6)

KOOLIMAJAS: Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumist on saanud töötukassa oluline partner. Pildil kooli direktor Ly Kallas. Foto: Raul Vinni

KOOLIMAJAS: Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumist on saanud töötukassa oluline partner. Pildil kooli direktor Ly Kallas. Foto: Raul Vinni

Eesti töötukassa 2014. aasta parima koostööpartneri tiitli Saare maakonnas pälvib Kuressaare täiskasvanute gümnaasium (KTG). Tööandjate ja kohaliku omavalitsuse kategoorias tunnustatakse Saaremaa tarbijate ühistut (STÜ) ja Kihelkonna valla sotsiaalnõunikku Sirje Rõuku.

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktor Ly Kallas ütles Saarte Häälele, et parima koostööpartneri tiitel tuli üllatusena, kuid lisas, et koostööd teeb KTG töötukassaga alates 2012. aastast päris mitmel tasandil. “Eelkõige koolitame erinevaid töötute gruppe. Viime läbi ka tööklubi vormis koolitusi, kus on suur osa karjääriõppel. Lisaks on meil töötukassaga koolituskaardileping, mis tähendab, et iga töötu võib ka personaalselt meie koolist kursusi saada,” rääkis Kallas laiapõhisest koostööst.

Töötute koolitamisega alustati KTG-s eelkõige seetõttu, et paljudel töötutel on üldharidustee poolikuks jäänud, selgitas Kallas. “Koolitusel või tööklubis osalenu näeb, et siin on selline kool olemas, ja sageli ta juba järgmisel aastal ei osale enam töötute koolitusel, vaid on meie koolis õpilasena oma kunagi katkenud haridusteed jätkamas. Paljud on leidnud motivatsiooni kesk- või põhihariduse omandamiseks just töötutele mõeldud koolitustel osaledes,” rääkis Kallas.

Koolitusi viivad läbi peamiselt KTG oma õpetajad-andragoogid, kuid teretulnud on ka tunnustatud lektorid väljastpoolt, ütles Kallas. “Me oleme kutsunud oma ala spetsialiste üle linna, et tööklubid saaksid parimatest parima, mida nad siit ootavad,” lisas Ly Kallas.

Töötukassa Saaremaa osakonna teenusekonsultant Kairi Käsk ütles, et täiskasvanute gümnaasiumi tööturukoolitused ja tööklubid on saanud töötukassa klientidelt väga kõrge hinnangu. “Meie koostööd saab iseloomustada töötukassa väärtustega – usaldus, koostöö ja uuenduslikkus,” sõnas Käsk ja lisas: “Märkimisväärne on see, et meie ja Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi koostöö on eeskujuks ka teistele täiskasvanute haridusasutustele Eestis.” Koostööd tehakse veel Kuressaare ametikooli, Kuressaare gümnaasiumi, TTÜ Kuressaare kolledži ja Saaremaa õppekeskusega. “Kõigi meie maakonna koolituspartneritega on meil väga hea ja tihe koostöö,” kinnitas Käsk.

Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam ütles, et Sirje Rõuk on oma tööd teinud tasa ja targu ning olnud suuremaks abiks just pikaajalistele töötutele. “See on kõige keerulisem ja enim järjekindlust nõudev tegevus. Oleme sellega hästi hakkama saanud,” lisas Aardam.

Kairi Käsu sõnul on Kihelkonna vald olnud aktiivne ja leidnud töötukassa klientidele sobivaid lahendusi. “Nimelise tunnustuse pälvinud Kihelkonna valla sotsiaalnõunik Sirje Rõuk mõtleb alati kaasa kliendile sobivate lahenduste leidmisel ning hoiab sagedast vahetut kontakti nii kliendi kui ka töötukassaga,” rääkis Käsk.

Saaremaa tarbijate ühistu personalijuht Katrin Eero ütles, et STÜ on kasutanud töötukassa iseteeninduskeskkonda, mille kaudu on leitud uusi töötajaid. “Oleme kasutanud ka töötukassa vahendatavat proovitöövõimalust ja palgatoetust,” lisas Eero.

“Aktiivne koostöö meie klientide tööle aitamisel erinevate teenuste kaudu, paindlikkus ning aus ja arendav tagasiside Saaremaa tööturul toimuvast on toonud Saaremaa tarbijate ühistule hinnatud esineja koha meie infotundides,” tõdes Kairi Käsk. Ta märkis ka, et Saaremaa ühe suurema tööandjana pakub STÜ võimalust töötada sisuliselt igas maakonna nurgas.

Eesti töötukassa tänuvastuvõtt toimub täna rahvusooper Estonia valges saalis, kuhu on kutsutud ka tunnustuse pälvinud. Koostööpartnereid tunnustab töötukassa juba kolmandat aastat järjest.

Print Friendly, PDF & Email