Salmekad plaanivad oma turismiinfopunkti (1)

kalmer-poopuuKuna Salmel ja kogu Sõrvemaal on vaatamisväärsusi hulgaliselt ja turistid küsivad suviti infot ka salmekate käest, mõtlevad nood nüüd, et miks mitte koondada kogu info kokku ja teha täiesti oma turismiinfopunkt.

Salme vallavanema Kalmer Poopuu (fotol) sõnul on idee veel üsna algjärgus, ent selline kohalik infopunkt, kust saaks väärt teadmisi kogu Sõrvemaa kohta, võiks ju valla keskuses olla küll. Tema sõnutsi on neil esimene väike ajurünnak sel teemal asjast huvitatutega tehtud ning koos arutati, kuidas turistidele infot jagada ja tutvustada asju, mida n-ö suures infoketis vahest ei olegi.

“Kuidas leida näiteks Anseküla teelistemaja või kuidas jõuda mõne kalasuitsutaja juurde, et suitsukala osta, ja muidugi on meil see Salme laeva teema,” nimetas Poopuu, mille kohta võiks infopunktist väärt teadmisi saada. Kenasti annaks ära kasutada ka nt QR-koodi teemat. Nõnda saab huvilistele palju põnevat infot ette sööta. “Praegu kaalumegi, kas ja kuidas teha,” tähendas Poopuu.

Salme valla kultuurijuhi Maire Sillavee arvates peaks kohalikus turismiinfopunktis leiduma infot kahtlemata kogu Sõrvemaa kohta. “Ennekõike peaks see olema orienteeritud meie muinaslaeva tulevasele teemapargile, kuigi see on alles tulevikumuusika. Ent tasapisi hakkaks asjaga pihta,” rääkis Sillavee.

Tema sõnul on selliseid inimesi palju, kes suviti kohalike käest vaatamisväärsuste kohta uurivad. Ta ise on pidanud turistidele korduvalt selgitama, et Salme muinaslaev ei ole tegelikult päris laevakujuline laev, vaid esialgu pelgalt “mündiread kaeveaugus”.

“Laeva ennast praegu näpuga katsuda ei saa ja esmane info selle kohta on meil tahvli peal ülal,” lausus valla kultuurijuht. Tema sõnul tahavad nad teha ka spetsiaalseid flaiereid või voldikuid, kus kogu info kirjas.

Sillavee sõnutsi on neil turismiinfopunkti jaoks sobiv ruum vallamajas olemas, ka inimene, kes hakkaks seal punktis infot jagama ning on võimeline tegema seda ka inglise ja vene keeles, on olemas.

“Võiks ju proovida, sel suvel katsetada,” arvas Sillavee. Samas lisas ta, et kõnealune “muna” veel päris munetud pole, kujunemisjärgus aga siiski. “Eriti ei julge veel kaagutada, aga plaanid on olemas ja kõik nõuanded on teretulnud,” kinnitas ta.

Nõnda otsustati veebruari teisel päeval kokku kutsuda kõik asjast huvitatud, ettevõtjad ja kohalikud turismitegijad, et täpsem plaan turismiinfopunkti loomiseks paika panna. Ka oleks plaanile toeks vaja projektiraha. Samal päeval toimub Salmel muide Leaderi programmide arutelu.

Print Friendly, PDF & Email