Majandus- ja taristuminister Urve Palo määras riigile kuuluva Tallinna Sadama nõukokku Jaanus Tamkivi.
Esmaspäeval toimus Tallinna Sadama aktsionäride üldkoosolek, kus Urve Palo ainuaktsionäri esindajana määras nõukogu liikmeks tema kirjalikul nõusolekul Reformierakonna liikme Jaanus Tamkivi, selgub ainuaktsionäri otsusest.
Jaanus Tamkivi, kes taandub tegevpoliitikast, ütles 7. jaanuaril BNS-ile, et on andnud põhimõttelise nõusoleku Sadama nõukogu liikmeks saada.
Tallinna Sadam AS-i nõukogu endine liige ja Eesti olümpiakomitee (EOK) president Neinar Seli otsustas pärast Harju maakohtus detsembri alguses tehtud teda korruptsioonis süüdi mõistvat otsust riigiettevõtte nõukogust taanduda. Kohus mõistis Seli süüdi korruptsioonivastase seaduse alusel, sest ta oli nõukogu esimehena seotud otsusega toetada EOK-d 250 000 euroga.
Jaanus Tamkivi on olnud riigikogu 10. ja 12. koosseisu liige, aastatel 2007–2011 oli Tamkivi Andrus Ansipi valitsuses keskkonnaminister. Novembris otsustas Tamkivi tegevpoliitikast taanduda, keskendumaks äritegevusele.
on valmis ja nüüd saab jälle midagi kasulikku!
poole aasta pärast läheb lahti nõukogude uuendamine
KESTVAD OVATSIOONID JA KIIDUAVALDUSED!
Taas kits kärneriks!!
Riigifirmas töötamine ei ole äritegevus. Sinna juhtima tavalised inimesed tavalisel viisil ei mahu.
Kindlasti on mehel nüüd võimalus ära kasutada oma rikkalikke kogemusi Kuressaare Jahisadama arendamisel
See mees teab sadamatest sama palju kui siga pühapäevasest päevast.
Äris on ka väga oluline pankrotikogemus. Ilma selleta ei oskagi kohe nõu anda
”Esmaspäeval toimus Tallinna Sadama aktsionäride üldkoosolek, kus Urve Palo ainuaktsionäri esindajana määras nõukogu liikmeks tema kirjalikul nõusolekul Reformierakonna liikme Jaanus Tamkivi, selgub ainuaktsionäri otsusest.”
Kirjutises on aga kasutatud jälle sõna ”riigiettevõte”. Riigiettevõte Tallinna Sadam moodustati 1992. aasta aprillis, 1996. aastal muudeti riigiettevõte aktsiaseltsiks. Juba ligi 20 aastat ei ole Tallinna Sadam mitte riigiettevõte, vaid tavaline aktsiaselts, mille aktsiad on 100% Eesti Vabariigi vara ja akstsiaportfell on majandus- ja kommunikatsiooniministri käes.
Olukord on teistsugune näiteks Leedus, kus on alles riigiettevõtted ja suuri meresadamaid haldab riigiettevõtte, mitte riigile kuuluv äriühing.
Mis asi siis on ”Tallinna Sadama aktsionäride üldkoosolek”?
Lihtsalt Urve Palo istub üksi laua taga ja …
…ja ongi kõik.
Naerma ajab aga üks Riigikogu stenogramm, kus majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Riigikogu liikmete küsimustele Riigile parvalaveda hankimise venimise kohta. Küsimus oli midagi sarnast: Mis tingimustel peab AS Tallina Sadama nõukogu parvlaevad Riigile soetama?
Ja Juhan Parts vastas: ”Tallinna Sadama aktsionäride üldkoosolekul ei ole seda asja veel arutatud.”
Jah, Juhan Parts pole muud teinud, kui rumalat juttu ajanud aga et Riigikogu liikmed sellise vastusega rahule jäid…
No õnneks ei jäänud ka — terve kaabakerakond löödi koos oma jutupaunikutega koalitsioonist minema.
EDU! Jaanus Tamkivile. Loodan et tema ei astu sama reha otsa, kuhu komistas Hans Teiv, kes hakkas Eesti Posti juhtima, kui riigiettevõtet, mitte kui Riigi omanduses olevat äriühingut.