Saaremaa valdade spordiliit võttis aasta kokku (FOTOD) (1)

ESIKOHT: Kaarma esikoha karika võtab Saare maavanemalt Kaido Kaasikult vastu Boris Lehtjärv. Nende vahel on Saaremaa valdade spordiliidu juhatuse esimees Krista Riik. Foto: Ivika Laanet

ESIKOHT: Kaarma esikoha karika võtab Saare maavanemalt Kaido Kaasikult vastu Boris Lehtjärv. Nende vahel on Saaremaa valdade spordiliidu juhatuse esimees Krista Riik. Foto: Ivika Laanet

Reede õhtul toimus Salme rahvamajas Saaremaa valdade spordiliidu traditsiooniline uusaastapidu, kus autasustati möödunud aasta 22. suve- ja talimängudel paremaid valdasid.

“Mängud läksid korda,” ütles Saaremaa valdade spordiliidu juhatuse esimees Krista Riik, rõõmustades selle üle, et osalejaid jätkus. Samas möönis ta, et pallimängudes mõned väikesed vallad osaleda ei saa, sest mängijaid lihtsalt ei ole.

“Kiitus valdade spordijuhtidele, kes teevad väga head tööd. Koostöös on selliseid mänge väga hea korraldada,” märkis Krista Riik. Seda, kas selline valdade suve- ja talimängude vorm jääb ka edaspidi püsima, ei osanud Riik praegu veel öelda.

“Maakond on ju väike, vallad lähevad kokku, kuid 23. mängud toimuvad kindlasti,” lubas ta.

Suurtest, üle 1300 elanikuga valdadest saavutas esikoha endine Kaarma vald, teiseks tuli endine Kärla ning kolmandaks jäi Leisi vald. Neljandale kohale platseerus Valjala, järgnesid Pihtla, Muhu ja Orissaare vald.

Väikeste valdade arvestuses tuli kokkuvõttes esimeseks Salme, teiseks Mustjala ja kolmandaks endine Lümanda vald. Neljandal kohal oli Pöide, viies Laimjala, kuues Kihelkonna ja viimasele kohale jäi Torgu vald.

Talimängudes võeti mõõtu saalijalgpallis, lauatennises, korvpallis, males, kabes, sangpommi tõstmises, koroonas, jäärajal. Suvemängudes võisteldi kergejõustikus, jahilaskmises, võrkpallis, petangis, mälumängus, jalgpallis jm.

Leisi vallavanema Ludvik Mõtlepa sõnul on tore, et Krista Riik suudab spordiellu kaasata ka vanemaid inimesi.

Lustlikku meelelahutust pakkusid uusaastapeol Salme Varbarööm (juhendaja Merle Sillavee) ja neidude rühm Kirikkari (juhendaja Elika Sepp). Tantsuks mängis ansambel TV5. Peolaua oli katnud Kaimo Catering ja 10-kilose tordi meister oli Mare Noot.

Print Friendly, PDF & Email