Parema elu nimel

1. märtsil valime taas riigikogu. Kuigi ametlikult saab kandidaate registreerimiseks esitada homme õhtul kella 18-ni, on enamik erakondi oma nimekirjad teatavaks teinud.

Televiisorit vaadates, raadiot kuulates, internetti kasutades võime tõdeda: valimisvõitlus on ammugi täies hoos. Kuigi paljud arvavad ehk teadvat, kes seekord kõige suurema häältesaagi korjavad ja 101 väljavalitu hulka pääsevad, selgub tõde lõplikult alles siis, kui valimissedelid üle loetud.

Nagu ikka valimiste eel, lubavad kõik riigikokku pürgijad meile helgemat homset.

Mida meie piirkonna kandidaadid aga tahavad ja arvavad saavat teha selleks, et saartel elavate inimeste elujärge parandada?

Saarte Hääl soovib märtsi alguseni jäänud nädalate jooksul anda sõna kõigi erakondade esindajaile ja võimalikele üksikkandidaatidele meie valimispiirkonnas.

Esitame küsimusi mitmel olulisel teemal: kuidas peatada Saare maakonna elanikkonna vananemine ja väljavool; kuidas pidurdada tõmbekeskusest kaugele jäävate kohtade ääremaastumist; kuidas tuua maale ettevõtlust ning parandada arstiabi ja eluliselt vajalike teenuste kättesaadavust.

Kindlasti huvitab paljusid meie lugejaid bussi-, lennu- ja laevaliikluse saatus ning maakoolide tulevik.

Ilusa, ent ümmarguse jutu asemel loodame kandidaatidelt saada teravmeelsete mõtete ja asjalike ideedega vastuseid. Sama – teravmeelsust ja asjalikkust – ootame ka kandidaatide endi saadetud arvamuslugude puhul. Pelgalt enesereklaamiks kirjutatud, konkreetse mõtte ja sisuta vali-mind-üllitised meie arvamusleheküljel kohta ei leia.

Edu kandidaatidele, lugejatele aga oskust eraldada terad sõkaldest ja teha parim valik.

Print Friendly, PDF & Email