Suusarajad ootavad lumelisa

Eilne kiirküsitlus kinnitas, et korralikuks suusatamiseks on lund ilmselgelt veel liiga vähe.

“Ootaks ikka rohkem lund,” ütles Valjala valla sporditöö organisaator Pirgit Nuut, kinnitades, et kui tuleb lumi, siis aetakse Valjala maalinnal ka suusarajad sisse. Sama kinnitas Kärla spordijuht Raivo Uus: et kõigepealt on lund vaja ja alles siis saab suusatada.

“Lund oleks vaja ikka kümme korda rohkem kui praegu,” naeris ta.

Uus tähendas, et ilmateade lubas ju, et ilmad lähevad taas soojemaks, nii et ega teagi, kas saabki sel talvel rohkem suusatada. Kärlal käidi vahepeal, kui lund rohkem oli, suusatamas küll, kuid radu veel sisse aetud ei ole. “Tuleb lumi, tulevad ka rajad,” kinnitas Raivo Uus.

Jüri Linde Pöide vallast ütles, et jõulude ja aastavahetuse aegu olid Pöidel suusarajad sees, kuid praegu lund enam nii palju ei ole. “Olukord on kesine,” nentis ta. Linde mainis, et ta ise sõitis küll suuskadel paar päeva tagasi mõned kilomeetrid. “Kellel on vanad suusad ja neist kahju ei ole, see suusatada saab,” muigas ta.

Kalev Kütt Kuressaare spordikeskusest rääkis, et aasta lõpus olid suusarajad sees nii Kuressaare tervisepargis kui ka Kudjapel ning paljud said siis juba suusatada, kuid sulailm viis lume ära.

“Lumekiht on praegu praktiliselt olematu ja saepuruga segamini, nii et tänasel päeval ei julge küll kellelegi soovitada,” ütles Kütt, kelle sõnul tehakse rajad, nii kui ilm võimaldab, kohe uuesti.

Aivar Kallas nentis, et kuna Karujärvel on lund ainult 4 cm, siis radu ei ole. “Ma vahepeal ajasin rajad sisse, kui esimene lumi oli, aga suurt asja ei saanud ja lumi sulas ära, nii et ootame aga lumelisa,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email