Suitsuanduri puudumine võinuks kurvalt lõppeda (7)

ÕHTUNE ÄREVUS: Tolli tänaval käis teisipäeva õhtul kaks päästeautot. Foto: Tambet Allik

ÕHTUNE ÄREVUS: Tolli tänaval käis teisipäeva õhtul kaks päästeautot. Foto: Tambet Allik

Teisipäval kell 20.16 teatati päästjatele, et Kuressaares Tolli tänaval on elumaja korstnast leek väljas. Kohale sõitnud Kuressaare päästekomando päästjad tegid kindlaks, et korstnas põles tahm.

Pööningule ja hoone kolmandale korrusele oli levinud suitsu, kuid tulekahju korstnast väljapoole ei levinud.

“Esialgse info kohaselt oli küttesüsteem korstnapühkija poolt suvel puhastatud. Päästjate sõnul puudus elamus suitsuandur,” teatas Lääne päästekeskuse pressiesindaja Katrin Zagorski.

“Saabunud miinuskraadid suurendavad oluliselt ahjude ja pliitide kütmist ning sellega seoses tuletame meelde, et küttekollet tuleb kütta mõõdukalt, vajadusel hommikul ja õhtul. Samuti peab enne küttekolde kasutamist veenduma, et kütmine oleks ohutu. See tähendab, et küttekollet peab puhastama vastavalt vajadusele. Tuleõnnetuse kiireks avastamiseks on oluline, et igas majapidamises oleks vähemalt üks – soovituslikult peaks andur olema igas eluruumis – töökorras suitsuandur,” tuletab Zagorski inimestele meelde.

Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kais juhtis veel tähelepanu sellele, et kuigi selles korteris oli korstnapühkija käinud lõppenud aasta suvel, oleneb korstna puhtus sellest, kuidas ja millega köetakse.

“Näiteks kui puud on märjad, tekivad tahm ja pigi kiiremini ning olukorra kontrolli all hoidmiseks tuleb omanikel ise korsten puhas hoida, puhastades seda nii palju, kui on vajalik,” selgitas Kais.

Ta lisas, et kui küttekolle ei ole korras, tuleb kütmine ära keelata seniks, kuni kutseline korstnapühkija on selle üle vaadanud ja andnud selle kohta ka vastava akti.

“Tahmapõlengu avastavad tavaliselt eemal olevad inimesed. On tänuväärne, kui sellest antakse teada häirekeskusele, võimalusel tuleks aga olukorrast teavitada ka selle maja elanikke, kelle juures ohtu märgatakse, sest tahmapõlengut ei pruugigi ise korteris või majas olles avastada,” rääkis Kais.

Suitsuanduri puudumise trahvi suurus sõltub iga konkreetse juhtumi asjaoludest. Seaduse järgi on trahvi suurus kuni 300 trahviühikut ehk 1200 eurot.

Print Friendly, PDF & Email