Linn tahab nn kinokinnistut enampakkumisele panna

Noortekeskusele otsitakse uusi ruume

Autor: Egon Ligi

Nüüdseks juba mitu aastat kestnud vaidlused, kas ehitada Kuressaarde uus kino, jätkuvad ja endiselt jagub ka eriarvamusi Komandandi 10B kinnistu edasise tuleviku kohta.

Kuressaare linnavolikogu aasta esimesel istungil kavatseb abilinnapea Taavi Kurisoo teha ettepaneku panna Komandandi 10B, nn kinokinnistu, avalikule enampakkumisele, kuna kokkulepet kinnistu senise osta soovijaga pole ilmselt loota.

Üks kord on linnavolikogu selle kinnistu võõrandamise otsuse juba vastu võtnud. Volikogu eelmises kooseisus tehti ettepanek müüa see kinnistu otsustuskorras 225 00 euro eest Spa Varad OÜ-le, kes pidi sinna ehitama kino. Kinnistul asuvas hoones tegutsev noortekeskus pidi kolima bussijaama.

Ridamisi ilmnenud probleeme ja puhkenud vaidlusi paneb linnavalitsuse nüüdset otsust välja pakkuma. Praegu on kinnistul see kitsendus, et seda ei saa müüa detailplaneeringut kehtestamata. Selle tingimuse seadis keskkonnaminister, kuna kinnistu sihtotstarve oleks esimese müügi korral muutunud – sotsiaalmaast ärimaaks. Kogu lugu vürtsitab veel see, et juba aasta otsa saavad linnajuhid pea igal volikogu istungil vastata opositsiooni pärimistele, kaua kinnistu müük veel aega võtab ja miks selle asjaga juba ühele poole ei saada. Linnajuhid viskavad aga kivi opositsiooni ja eelnevalt linnas võimul olnud Reformierakonna aeda tagasi, öeldes, et nood tegid varem kehva tööd ja nemad peavad seda lugu nüüd klaarima.

Kuressaare abilinnapea Taavi Kurisoo kinnitas, et kavatseb minna linnavolikogu ette ja küsida luba kinnistu müümiseks detailplaneeringuta. Seejärel saaks sama küsida ka keskkonnaministeeriumilt. Kurisoo sõnul on probleem selles, et Spa Varad oleks küll nõus ostma, kuid ei ole nõus ütlema hinda enne neile sobiva planeeringu kehtestamist. Abilinnapea leiab, et selline käitumine annaks Spa Varadele eelise ja peletaks teised võimalikud huvilised eemale. “Ainult Spa Varadele sobiva detailplaneeringu kehtestamine ilma hinnas eelnevalt kokku leppimata ei ole minu hinnangul eetiline,” ütles Kurisoo Saarte Häälele. Linnavalitsuse soov oleks enne hinnas kokku leppida ja siis detailplaneeringuga edasi minna.

Ka Spa Varade esindaja Lembit Soe kinnitas Saarte Häälele, et enne detailplaneeringu kehtestamist ei ole ta tõepoolest nõus makstavat hinda arutama.

Suure tõenäosusega jääks linn kaotajaks igal juhul. 225 000 eurost enam unistada ei saa. Saarte Häälega rääkinud kinnisvara asjatundjate sõnul ei pruugi seda maad üldse keegi tahta ja teiseks on ka veerand miljonit eurot väga hea hind, mida tavapakkumisel kindlasti ei saaks.


 

Noortekeskusele otsitakse uusi ruume

Kuressaare linnavalitsus ootab kinnisvaraomanikelt koostööpakkumisi, leidmaks avatud noortekeskusele uusi ruume.

“Kindlasti on vaja suuremat saali ja selle juurde mitmeid väiksemaid ruume, kus noored tegutseda saaksid – õppeklassid jm, seega peaks pinda olema mitte vähem kui 350 m2,” ütles linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Tiia Leppik. “Eriti hea oleks, kui ruumide juurde kuuluks ka õueala.”

Sobivaid ruume, kuhu noortekeskus saaks kohe sisse kolida, on keerukas leida ja nii on oodatud ka kohendamist vajavate ruumide pakkumised. Samuti võib pakkuda mõningast remonti vajavaid ruume, sobilik variant loodetakse leida läbirääkimiste käigus.

Praegu tegutseb avatud noortekeskus Komandandi tänaval ja Kitsal tänaval. Linnavalitsus on üritanud noortekeskusele sobivaimaid ruume leida juba mõnda aega. Esialgsele plaanile viia avatud noortekeskus bussijaama on tekkinud mitmeid olulisi takistusi, mis seda kahjuks ei võimalda, teatas linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa.

Uudistetoimetus

Print Friendly, PDF & Email