Kuressaare IRL ei võta Paltsu süüdistusi omaks (30)

Saarte Hääle veergudel Kuressaare linna juhtimist kritiseerinud riigikoguliige Tõnis Palts ajas oma erakonnakaaslastel harja punaseks. Nimelt on Kuressaare linna juba kaua aega juhtinud IRL.

“Tänases Saarte Hääles teeb Palts teravasti maha Kuressaare linna juhtimist,” kirjutas Kuressaare linnavolikogu esimees Toomas Takkis eile koalitsioonikaaslastele. Takkise sõnul Kuressaare IRL selle arvamusega ei ühine.

Varem Reformierakonnaga ja nüüd sotsidega koalitsioonis olev Takkis nentis, et praegune koalitsioon on töötanud rahulikus koosmeeles ja aastaga nii mõndagi ära teinud.

“Ma mõistan kodanik Paltsu väljaelamisi, on ju riigikogu valimiste eelne aeg, aga Kuressaare linnavolikogu esimehena ja sotsiaaldemokraatide koalitsioonipartnerina taunin Tõnis Paltsu kohalike olude suhtes ebaadekvaatset kriitikat Kuressaare linna juhtimise kohta,” kirjutas Takkis, kuid nõustub, et kindlasti saaks Kuressaares mõndagi paremini teha.

Tõnis Palts ise pareeris tema aadressil lennutatud etteheited väitega, et tema rääkis ainult koalitsiooni ühest poolest. “Sellistes asjades, milles ma etteheiteid teen, ei saa süüdistada väikest venda (IRL-i – toim),” märkis Palts. Ta toonitas, et tegemist ei ole juhtimisalaste etteheidetega, vaid sära ja suurte ideede kriisiga. Selles saavat süüdistada vaid linnapead ja juhterakonda.

Paltsu sõnul kipuvad üritused ükshaaval ära jääma. Samuti ei võtvat linnapea ideedest vedu. “Ma tegin linnapeale suvel ühel üritusel ettepaneku, et mittesaarlaste praamipileti hinnale võiks lisada 1 euro ja me saaksime elu käima ja töökohti luua. Aga tema ütles, et see on “loll mõte”. Ma ootan temalt “tarku mõtteid”,” tõi Palts näite.

Linnapea Hannes Hanso sõnul on ta kuulnud, et IRL-i liikmetel on Paltsu sõnavõtu pärast häbi.

“Natuke muret teeb, et meie koalitsioonipartneril on mõned inimesed pisut kontrolli alt väljas, aga küllap nad suudavad oma asjad ise ära lahendada,” lausus ta. “Linnal on olnud väga hea aasta. Tõnis Palts tegeleb ilmselt rohkem Venemaa poolt okupeeritud Krimmis äriajamisega kui Kuressaare linna arengutel silma peal hoidmisega.”

Hanso lisas, et Palts võitleb aktiivselt energiasõltumatuse suurendamise vastu, sest tuulikud ja muu alternatiivne energia on Vene-sõltuvuse vähendamiseks ülimalt olulised.

“Kui kellegi suur visioon on turismimaksu kehtestamine, siis las ta nii olla. Mulle jääb küll arusaamatuks, kuidas peaks just Kuressaare linn praamipiletile mingi maksu lisama. Aga eks tema 46 häält viimastel kohalikel valimistel räägivad enda eest.”

Print Friendly, PDF & Email