Ants Varese maastikke saab vaadata pealinnas (1)

Läinud nädalavahetusel seati Tallinna kohvikus Fe üles väljapanek Ants Varese maalidest “Saaremaa pildid”.

Saaremaa muuseumi abiga korraldatud näitusel võib muuseumi kultuurharidustöö juhataja Raul Salumäe teatel näha väikest valikut Saaremaal järjepidevalt tegutseva elukutselise kunstniku viimaste aastate loomingust.

Kunstniku oma sõnul läks Tallinna alla kümne maali. “Seal näeb saare maastikke. Oli ka teisi võimalusi, nagu näiteks aktimaal saare neiust, aga sooviti maastikke,” nentis Ants Vares, kelle sõnutsi pole kohvikus väljapandud tööd n-ö verivärsked, aga ka mitte väga vanad.

Praegu on Ants Vares ametis hoopis külarahva maalimisega. “Selline teema nagu “Ilus maainimene, armas koduleib” on mulle praegu tähtis,” tunnistas ta. Uuest sarjast on Ants Varesel seni valminud neli tööd.

Ants Vares sündis 12. septembril 1940. aastal Tartus. Pärast Tartu kunstikooli lõpetamist asus ta diplomeeritud teatridekoraatorina 1963. aastal oma esimesele töökohale Kuressaare kultuurimajas, tegutsedes Saaremaa rahvateatri kunstnikuna.

Nüüdseks on Ants Vares Raul Salumäe sõnul Saaremaa üks viljakamaid ja mitmekülgsemaid kunstnikke. “Tema töid on paljudes asutustes ja kodudes ning ka paljudes rajatagustes erakogudes,” märkis Salumäe, lisades, et viimastel aastatel on Vares pühendunud kaasinimeste maalimisele.

Print Friendly, PDF & Email