Petis kaaperdas lasterikaste perede ühenduse postkasti

Saaremaa lasterikaste perede ühenduse Gmail’i konto kaaperdati ja kontaktidele saadeti kirjad, milles juhatuse esimehe Ingrid Leemeti nimel paluti 1000 euro suurust laenu, et Suurbritanniast koju pääseda.

Tegelikult viibis Leemet eile hoopis Tallinnas, kus ta juhtunu ka avastas. Seejärel andis ta Facebooki kaudu teada, et konto on kaaperdatud ja kõnealusele kirjale ei tohi reageerida.

Saarte Häälele ütles Ingrid Leemet, et päris mitu kirja saanud inimest on talle ka helistanud, kuid üldiselt on siiski aru saadud, et tegu on pettusega.

“Õnneks on paljud teadlikud, et see pole õige asi,” sõnas Leemet. Inimesi, kellele rahataotlus saadeti, võis Leemeti sõnul olla paarisaja ringis.

Ingrid Leemet selgitas, et on juurdepääsu kontole taastanud ja paroolidki ära vahetanud, kuid kogu meilivahetuse on kaaperdaja ära kustutanud. “Kõik, mis seal oli, on läinud,” märkis Leemet, lisades, et seega on kadunud aasta jagu materjali. “Õnneks mu isiklik meilikonto ei ole sellega seotud. Selles mõttes läks nagu õnneks, aga palju kahju tegi see ikka.”

Leemetil on plaanis anda juhtunust teada ka politseile. Saaremaa lasterikaste perede ühenduse uus meiliaadress on saaremaa@lasterikkad.ee.

Kirjale oli lisatud ka telefoninumber, mis kuulub aga hoopis lapsele, kes elab Keila linnas. Lapse isa sõnul nemad Ingrid Leemeti ega Saaremaa lasterikaste perede ühendusega seotud ei ole. “Lapsele on täna terve päev helistatud ja ta on nendest kõnedest üsna segaduses,” ütles lapse isa.

Veebikonstaabel Maarja Punak rääkis, et enne jõule toimus suurem Gmaili kontodesse kaaperdamise laine ja ainuüksi temani on jõudnud üle 40 juhtumi. „Teateid on saanud ka erinevad politseijaoskonnad, politsei infotelefon ning tõenäoliselt jäeti paljudel juhtudel teatamata.“

MIDA TEHA?

• võimaliku kannatanuga tuleks saada kontakt.
• kelmidele ei tasu vastu kirjutada.
• raha ei tasu sellistel juhtudel saata enne, kui asi on kindel, et hea tuttav seda tõepoolest vajab.
• kindlasti teha hiljem, kui oma konto on tagasi saadud, kõikide tuttavate seas teavitus, et eelnevalt teie nimelt saadetud abipalvekirjad ei vasta tegelikult tõele.
• kindlasti tasuks kasutusele võtta kaheastmeline paroolisüsteem.
Allikas: digi.ee

Print Friendly, PDF & Email