2014 oli ühinevate valdade aasta

Vana aasta sammub vaikselt ajalukku,
keerab enda kannul aja ukse lukku.

Milline tuleb uus, 2015. aasta, näeme peagi. Täna meenutame mööduvat. Saaremaal läheb 2014 ajalukku ühinevate valdade aastana. Vaid aastaga leppisid Kaarma, Lümanda ja Kärla vald leibade ühte kappi panemises kokku ja viisid mõtte edukalt täide. Detsembri hakul valisid nüüdseks ühinenud valdade elanikud endale uue esindusorgani, Lääne-Saare valla volikogu ja volikogu omakorda vallavanemaks Andres Tinno.

Kahtlemata on üks paljudest aasta tegijatest ka Saarte Hääle leivakonkursil kümnete koduleibade hulgast parimaks tunnistatud Anseküla piiga Anni Veskinõmme leib. Koduvald Salme otsustas tema võiduleiva valida valla meeneks, Saare Leib alustas aga Anni leiva tööstuslikku tootmist. Detsembri algusest on Anni leib poodides müügil ja start oli ülimalt edukas.

Möödunud aastat meenutades ei saa mööda vaadata kevadisest traagilisest õnnetusest Pöide vallas Pae sadamas. Õnnetus pani tegutsema riigijuhid ja sügisel tõdesid Tornimäel kogunenud merepäästega seotud inimesed, et olukord on poole aastaga liikunud paremuse poole. Mõistetud on koostöö olulisust, muudetud seadust ja panustatud päästevahendite soetamisse. Aasta parimaks vabatahtlikuks merepäästjaks kuulutati aga Muhu merepääste seltsi eestvedaja Madis Rehepapp.

Suvi 2014 oli kuum ja põllumehed rahul. Vahest oli veidike liiga kuiv, õunad kippusid puu otsast enne valmimist ära kippuma. Sügisel selgus siiski, et ka õunasaagil pole häda midagi. Saaremaa aasta põllumeheks valiti septembris Saarte Hääle lõikuspeol Kadastiku Õunaaia peremees Riho Kadastik.

Oktoobrikuus tuli Saaremaale üks tubli tunnustas haridusvaldkonnas. Nimelt andis president Toomas Hendrik Ilves Saaremaa ühisgümnaasiumi füüsikaõpetajale Indrek Peilile üle tänavuse reaalteaduste eripreemia. “Sinu klass on uhke!” tõstsid Indreku õpilased pöidlad püsti.

Print Friendly, PDF & Email