TV3 saade “Inglite aeg” täitis ratastoolipoisi jõulusoovi (14)

HOOLIVAD TEINETEISEST: “Ma tahtsin oma ema aidata,” ütles Hannes. Ta unistas erilisest trepironijast, mis kergendaks ema jaoks tema trepist üles aitamist, kuid seda, et tema ja teiste peresid nii palju toetatakse, ei osanuks arvata Hannes ega ema Vaike. Foto: Tambet Allik

HOOLIVAD TEINETEISEST: “Ma tahtsin oma ema aidata,” ütles Hannes. Ta unistas erilisest trepironijast, mis kergendaks ema jaoks tema trepist üles aitamist, kuid seda, et tema ja teiste peresid nii palju toetatakse, ei osanuks arvata Hannes ega ema Vaike. Foto: Tambet Allik

Saaremaalt osales TV3 heategevussaates “Inglite aeg”, millega koguti 218 000 eurot, Pärsama külas koos oma 62-aastase ema Vaikega elav Hannes, kelle unistus oli saada abivahend, mis aitaks tal trepist üles liikuda.

“See oli meie jaoks tõesti nagu jõuluime,” ütles 23-aastane Hannes, kes veedab enamasti oma päevi, kui ema on tööl, arvutis.

Hannesega juhtus õnnetus juba kõhubeebina, kui lehm laudas tööl käinud ema Vaikele jalaga kõhtu lõi. Arstid ei andnud toona mingit lootust, kuid läks teisiti ja poiss sündis. Paraku liikumispuudega.

Ema Vaike Ränk rääkis, et ei osanud lootagi, et raha nii palju koguneb. “Seda, et nii palju annetatakse, ei oleks küll uskunud,” märkis ta.

Vaike sõnul on meie ümber nii palju häid inimesi ning tema suur tänu kuulub kõigile annetajatele. Nende pere jõuluaeg oli täis jõuluimesid. Nii suuremaid kui ka väiksemaid. Nii oli nende ukse taha toodud kuusk, mida ehtisid inglid.

23. detsembril, kui Vaike ise tööl oli, külastas neid üks võõras pere. Nood inimesed andsid Hannesele ümbriku, milles oli raha. Olid vaid öelnud, et nad on Valjalast, aga kes, seda ei tea ei Vaike ega Hannes.

“See kõik võtab ikka täiesti sõnatuks,” ohkas Vaike, rõõmustades samas, et headus ei ole siit ilmast kadunud. “Öeldakse küll, et eestlased on kade rahvas, aga ega see ikka nii ole.”

Ka saates Mart Müürisepa esituses neile pühendatud kunagi Jaak Joala lauldud laul “Unustuse jõel” läks Vaike sõnul täiesti “kümnesse” ja oli suur üllatus. Nimelt laulis seda laulu kunagi Vaike oma halvatud isa, kellelt insult võttis küll kõnevõime, kuid laulda ta sai ning isa laulnud alati just seda laulu.

“Mulle on perekond väga tähtis,” kinnitas Hannes, kes otsustas saatesse kirjutada just seetõttu, et ta ema jääb aina vanemaks ning tal on üha raskem poega aidata.

“Inglite aja” saatesse laekus üle 500 kirja, millest välja valiti kolm. Lisaks Hannesele osalesid saates pisike Andreas Tallinnast, kelle vanemad soovisid jätkata kallist, kuid pisipoisi normaalseks arenguks hädavajalikku ravi Ameerikas, ning tulekahjus puupaljaks põlenud Kulla Kristina pere, kelle suurim unistus on saada uus elamiskõlblik kodu.

TV3 pressiesindaja Annely Adermann sõnas, et TV3 heategevussaadet “Inglite aeg” võib pidada jõuluimeks, sest nii suurt toetust – 218 000 eurot – ei osanud ilmselt keegi oodata.

TV3-le teadaolevalt on südamest tänulikel peredel plaan rahva annetatud hiigelsummast – mis on enam kui 70 000 eurot pere kohta – osa omakorda teistele abivajajaile jagada ning selle kohta kuuleb täpsemalt juba lähiajal.

Vaike on näiteks tunnistanud, et tema soovib headele inimestele midagi vastu anda. “Kindlasti muutub Hannese elu tänu toetusele kiiresti ja tuntavalt paremaks, lisaks trepironijale saab talle soetada veel mitmeid argieluks hädavajalikke abivahendeid,” ütles Annely Adermann.

Pärsama hooldekodus töötav Vaike kinnitas Saarte Häälele, et tegelikult on Saaremaal väga palju abivajajaid, kes on oma murega üksi jäänud, kuid nemad teavad, keda aidata. Esmajärjekorras on neil plaanis aidata naabermajas elavat naist, kes hooldab oma ratastoolis meest.

Print Friendly, PDF & Email