Maakonna parimad sportlased on Marek Niit ja Nette Peit (FOTOD)

Foto: Raul Vinni

Foto: Raul Vinni

Saare maakonna parimad sportlased selgusid kolme rühma (rahvas + spordiklubid + spordinõukogu/ spordiliidu juhatus) hääletustulemuste põhjal. 2014. aasta parimad sportlased valiti traditsiooniliselt kuues kategoorias: noorsportlane (neiu), noorsportlane (noormees), naissportlane, meessportlane, võistkond ja treener.

Parim meessportlane on kergejõustiklane Marek Niit (fotol), kellele järgnevad võrkpallur Hindrek Pulk ja rallisõitja Timmu Kõrge. Parim naissportlane on võrkpallur Nette Peit, teiseks ja kolmandaks jäid kergejõustiklased Linda Treiel ja Annika Vaher.

Parim võistkond on rallipaar Ott Tänak ja Raigo Mõlder, kellele järgnevad Saaremaa spordikooli U20 võrkpallimeeskond ja purjetajad Kristo Õunap Kevin Grass.

Parim treener on Saaremaa spordikooli võrkpallitreener Asko Esna, talle järgnevad kergejõustikutreener Andres Laide ja jalgratturite treener Riho Räim.

Parimaks noorsportlaseks (neiu) tunnistati võrkpallur Gerli Gull, teiseks tuli judoka Debora Lehtsalu ja kolmandaks purjetaja Marie Pihlas. Parim noorsportlane (noormees) on kergejõustiklane Kaarel Ernits, kellele järgnevad võrkpallur Karli Allik ja kergejõustiklane Risto Lillemets.

Maakonna parimad sportlased kuulutati välja eile õhtul, kui Kuressaare kultuurikeskuses toimus Saare maakonna spordiaasta pidulik lõpetamine.

Fotod: Tambet Allik

Print Friendly, PDF & Email