Saaremaa sai aasta spordipealinna 2015 tiitli (3)

Valga kultuuri- ja huvikeskuses eile õhtul toimunud maakonna spordiaasta lõpuüritusel anti spordipealinna tiitel järgmiseks aastaks üle Saaremaale.

Eesti liikuva spordipealinna eesmärk on tõsta piirkondliku liikumisharrastuse aktiivsust, tutvustada laiemale avalikkusele kohalikke spordisündmusi ja -rajatisi, tuua piirkonda uusi ja aktiveerida kohalikke spordivabatahtlikke.

Tiitlit vastu võtmas käinud Saaremaa omavalitsuste liidu esindaja Veiko Viil ütles, et kindlasti saavad meie spordirahvas, klubid ja ürituste korraldajad järgmisel aastal rohkem tähelepanu. “Liikumisaasta hakkab küll kohe läbi saama, kuid loodan, et tänavusi vilju nauditakse aktiivselt ka järgmisel aastal,” lausus ta.

Spordipealinnaks olemine annab ühele piirkonnale unikaalse võimaluse keskenduda aasta jooksul spordi- ja liikumisharrastuse teemale, korraldada uusi spordivaldkonda arendavaid ettevõtmisi ja luua erinevate tegevuste vahel seoseid piirkonnaüleselt.

Valga maavanem Margus Lepik ütles Valgamaa spordipealinna aastat kokku võttes, et saavutati päris palju. “Algatasime mitu uut võistlust ja sarja, saime Valga–Valka jooksule sisse uue hingamise, koolitasime võistluste korraldajaid, sportlasi ja treenereid,” tõi ta välja olulisemad ettevõtmised. “Mitme oma projektiga jõudsime tähelepanu osas ka maakonnast välja, teoks said uued heategevusüritused, millest mitmed alles kestavad.”

Saarlastele soovitas Margus Lepik asjast kinni võtta. “Katsuge endale ja üritustele tähelepanu tõmmata,” ütles Valga maavanem. “Rahalaeva tiitel ei too, kuid see on võimalus rahvas liikuma tuua ja teadustada oma tegemistest väljaspool maakonda. Ja kõige tähtsam – meil on nüüd tänavatel liikujaid palju enam kui varem.”

Saare maavanem Kaido Kaasik, Kuressaare abilinnapea Madis Kallas, Saaremaa spordiliidu juhatuse esimees Kalev Kütt, Saaremaa omavalitsuste liidu esimees Raimu Aardam ja MTÜ Spordiaasta juhatuse esimees Ott Pärna allkirjastasid koostööleppe 23. augustil.

Spordipealinna staatus on piirkonnale ka omamoodi tunnustus senise spordialase tegevuse eest, võimaldab tõmmata kodukanti spordiaktiviste ning korraldada riikliku ja rahvusvahelise tähtsusega spordiüritusi.

10.–12. juulil 2015 toimuvadki Saaremaal Eestimaa suvemängud, kus osaleb umbes 4000 spordiinimest kõigist Eesti piirkondadest. Novembris külastas Kuressaaret Eestimaa spordiliidu Jõud delegatsioon ja Saaremaa spordiliidu eestvedamisel saadi ülevaade praegu käivatest ettevalmistustest.

Print Friendly, PDF & Email