Õiguskantsler soovitas öömajalisi mitte kobada (5)

Õiguskantsler Indrek Teder tegi oktoobri lõpul kontrollkäigu Kuressaare kodutute öömajja ja leidis, et seal kontrollitakse inimeste joovet, ehkki seaduslik alus selleks puudub.

“Kuigi mõistan praktilist vajadust öömajateenuse osutamisel turvakontrolli teostamiseks, ei ole seadusandja loonud selleks seaduslikku alust,” kirjutas õiguskantsleri asetäitja-nõunik Nele Parrest SA Kuressaare Hoolekanne tegevjuhile Piret Sarjasele. Ta soovitas Sikassaares Voolu tänaval asuvas öömajas seadusliku aluseta toimuva turva- ja joobekontrolli kohe lõpetada.

Piret Sarjas teatas vastuseks, et turvakontrolli öömajale saabujate osas töötajad edaspidi ei rakenda ja alkomeeter on kõrvaldatud.

Sarjas kinnitas Saarte Häälele, et nad ei kopsi, koba ega kontrolli enam öömajale tulevaid kliente, kellel võib kaasas olla ööbimisruumides keelatud alkoholi.

“Puhuma pandi varem sotsiaalmaja elanikke, mitte öömajalisi, kuid ka seda pole viimasel ajal enam kasutatud,” ütles juhataja. “Meil ei ole enam muid võimalusi peale politseipatrulli kutsumise juhul, kui me klientidega ise enam hakkama ei saa. Seega koormame politseid tööga, mille me seni ise ära tegime,” rääkis Sarjas.

Küsimusele, kas nüüd hakkab öömaja soovijate joovet kontrollimas käima politsei, vastas politsei pressiesindaja Kaja Grak, et politsei teostab isiku läbivaatust ja tuvastab võimalikku joovet seadusest tulenevatel alustel.

“Lihtsalt tööandja või kolmanda isiku palve selleks aluseks ei ole. Erandiks on muidugi juhtum, kui tegemist on avaliku korra rikkumisega – sel puhul on alust politsei välja kutsuda ning siis juba seadusest juhindudes ka vajalikud toimingud teha,” selgitas pressiesindaja.

Print Friendly, PDF & Email