Ka Kuressaare bussijaamast võib saada turg (15)

Uuest aastast läheb Kuressaare turu haldamine OÜ Kuressaare Bussijaam kätte. Ühe uue võimalusena nähakse ka turu laienemist teistesse kohtadesse.

Aasta viimasel päeval lõpeb linna turu rendileping Nordkapp OÜ-ga, kellel olid alguses turuga küll suured plaanid, mis jäid paraku ellu viimata.

“Turust on ei tea, kui kaua räägitud, aga asjad on tegemata jäänud sellepärast, et turul ei ole olnud head eestvedajat. Praegune haldaja on olnud liiga mugav,” märkis OÜ Kuressaare Bussijaam nõukogu esimees Taavi Rauniste.

Turu haldamiseks ja arendamiseks on Kuressaare bussijaamal esialgu kasutada 140 000 eurot, et turule veidi uut hingamist tuua.

Ühena esimestest töödest peaksid linnapildist kaduma turuväravates olevad putkad ja sissekäik turule saab veidi teise ilme. Samuti on kavas uuendada turuala. “Muudatusi, ma loodan, hakkab nägema juba uue aasta algusest,” ütles Taavi Rauniste. Suveks peaksid asjad olema tõsiselt muutunud.

Ühe ideena on Rauniste käinud välja ka turu osalise kolimise näiteks bussijaama. “Päris liha- ja kalalette sinna ei paneks. Võiks olla selline traditsiooniline turukaup: marjad, puu- ja juurviljad,” selgitas Rauniste. “Käsitöö aga, mille vastu tunnevad huvi just turistid, jääks kesklinna.”

Rauniste ütles, et bussijaamal on hea asukoht ja seal käib ka inimesi. Tema sõnul võiks turg bussijaamas toimuda kas kord nädalas või kuus turupäevana. “Ka OTT – Otse Tootjalt Tarbijani – võiks selle raames toimetada,” arvas ta.

Bussijaama nõukogu esimehe sõnul peaks linnaturule jääma peamiselt kohalik kaup. “Poola” kaup võiks tema arvates olla kuskil mujal. Samuti peaks turgu aktiivsemalt kasutama ürituste korraldamisel.

Palju on kurdetud selle üle, et linna turu tegevust pärsib parkimiskohtade puudus. Taavi Rauniste märkis, et tema ei toeta turu viimist kuskile kaubanduskeskuste juurde. Parkimiskohtade põuda leevendaks see, kui kesklinnas töötavad inimesed ei sõidaks iga päev autoga tööle.

“Töötajad võtavad ise oma klientidelt kohad ära,” arvas Rauniste kogu kesklinna kaubandust puudutava parkimismure kohta.

Print Friendly, PDF & Email