25. kabaree viib unenäomaailma (FOTOD) (1)

KABAREE! Johannes Rooso ja Heleri Soe ootavad jaanuaris ja veebruaris kõiki kabaree-etendusele. Foto: Tambet Allik

KABAREE! Johannes Rooso ja Heleri Soe ootavad jaanuaris ja veebruaris kõiki kabaree-etendusele. Foto: Tambet Allik

Järjekorras kahekümne viienda Saaremaa ühisgümnaasiumi kabaree-etenduse teema on unenägu, mistõttu võib etenduselt oodata kõike imelist ja hirmsat, mis magajal silme eest läbi jookseb.

Nii nagu tavaks, teevad kabaree-etenduse SÜG-i üheteistkümnendikud, kel abiks klassijuhatajad. Sel aastal said õpilased toetuda Merje Oopkaubile, Merike Kuldsaarele ja Diana Õunale.

11.c klassijuhataja Diana Õun selgitas, et kabareenumbrite sisu peegeldab sel aastal unenägusid. “Seal nähakse ju kõike, armastusest kuni õuduseni välja,” lisas Õun.

Kokku on sel aastal 24 numbrit. Nendest pea pooled juhatab sisse videolõik, millest selgub, kelle unenägu lavale tuuakse. Unenäoteema selgituseks ütles Õun, et kuna kabareel saab tänavu veerandsada täis, vaadatakse natuke ajas tagasi, mis aga ei tähenda, et mõni varasem etteaste kordamisele tuleks. “Kõik on ikka uued numbrid,” kinnitas Õun.

Tema sõnul õpilaste seas sel aastal selget liidrit välja ei kujunenudki. “Nad otsustasid ise, et kõik on võrdsed ja et kõik vajalik räägitakse omavahel läbi. See ongi selline lend, et üks kõigi ja kõik ühe eest,” kiitis Diana Õun õpilasi. Kokku on 98. lennus 64 õpilast.

Õuna sõnul pole nii väike arv õpilasi kunagi varem kabareed korraldanud: «Mõtlesime, kas see on võimalik, aga müts maha nende ees!” Kõik 64 õpilast andsid ka oma panuse selleks, et kabaree ikka toimuks. Kes ei soovinud tantsida ega laulda, aitas muul moel, sõnas Õun.

Ideed hakkasid küpsema septembris ja oktoobris käisid proovid juba täie hooga. Diana Õuna sõnul kergelt midagi kätte ei tulnud, kuid ta avaldas heameelt, et praeguseks on näha, et õpilased ise naudivad kõike kabareega seonduvat.

“Kui ikka kolm kuud järjest proove teha, siis tuleb vahepeal väsimus peale, sest kogu see aeg, mis kabareele pühendatakse, tuleb ju millegi arvelt,” nentis Õun ja imestas, et kust õpilased veel õppimiseks aega võtsid. Koolitundides kellelegi kabaree tõttu hinnaalandust ju ei tehtud, kinnitas ta.

Kabaree muudab lennu ühtseks ja õpetab koostööd, rääkis klassijuhataja Õun, lisades, et kabaree korraldamine arendab ka õpilaste organiseerimisoskusi. Näiteks pidid nad ise sponsoreid otsima, sest dekoratsioonide ja kostüümide peale kulub päris arvestatav summa.

Johannes Rooso ja Heleri Soe, kes mõlemad astuvad üles umbes kümnes numbris, ütlesid, et on tulemusega väga rahul. Rooso märkis, et talle meeldivad eriti kõiksugused innovaatilised ideed, mis on suudetud sel aastal lavale tuua, ja samuti see, et võrreldes varasemate aastatega on rohkem tehnikat appi võetud.

Mõlemad tõdesid, et vahepeal oldi ka madalseisus, kuid päris allaandmise tunnet polnud kordagi. Motivatsioon kippus kaduma just seetõttu, et vaba aega jäi väheks. “Õppisime pärast proove, tihtipeale öösel,” sõnas Rooso. Soe lisas aga, et meel tuleb rõõmus hoida, sest muidu on väga keeruline kabareed teha.

Eile esietendusid kabareenumbrid kooli töötajatele. 15. jaanuaril esinetakse kogu kooliperele ja pärast seda algavad etendused, mida saavad vaatama tulla kõik soovijad.

Print Friendly, PDF & Email