Partnerid Maldiividelt: St Olast saab hea ujuvlogistikakeskus

PROJEKT SUJUB: Naseem Hassanil, Haleem Ismaelil ja projekti ühel liikmel Joonas Rõõmul oli eile põhjust rahul olla – asi edeneb plaanipäraselt. Foto: Tambet Allik

PROJEKT SUJUB: Naseem Hassanil, Haleem Ismaelil ja projekti ühel liikmel Joonas Rõõmul oli eile põhjust rahul olla – asi edeneb plaanipäraselt. Foto: Tambet Allik

Saaremaa Laevakompanii laevast St Ola tõotab partnerite kinnitusel saada väga hea ujuvlogistikakeskus. Seda enam, et tegemist on esimese avamerekeskusega India ookeanis.

Saaremaa Laevakompanii (SLK) juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul on projekteerimistööd St Ola ümberehituse osas praeguse seisuga lõppenud.

Ta nentis, et laeva ujuvlogistikakeskuseks ümberehitamisel kehtivad rahvusvahelised normatiivid ja neid tuleb kahtlemata väga täpselt järgida. “Juba jaanuaris siirdub St Ola dokki, kus alustatakse töödega, et laev õigesse klassi viia,” kinnitas Rihvk.

Sel nädalal olid asjade seisust Saaremaal ülevaadet saamas ja samas ka omalt poolt andmas partnerid Maldiividelt – Haleem Ismael ja Naseem Hassan. Koos projekti siinsete vedajatega vaadati St Ola üle ning räägiti järgmistest sammudest.

Nii Haleem Ismael kui Naseem Hassan ütlesid, et ujuvkeskust oodatakse India ookeanile väga. Praegu on projekti osapooltel meeste sõnutsi kõik oluline täpselt paberile pandud ja käivad vältimatud arutelud, kuidas kõiki eesmärke saavutada.

“St Ola on väga hea,” kõlas vastus küsimusele, kui sobiv see laev nende hinnangul ujuvlogistikakeskuseks on. Nad usuvad oma sõnul, et kui laev saab vastavalt vajadustele ümber ehitatud, on see üks paremaid omataolisi.

Nii Haleem Ismael kui Naseem Hassan kinnitasid, et just sellise, ujuva ja mobiilse logistikakeskuse järele, kus hoida vajalikku varustust, viia läbi koolitusi jmt, on sealkandis suur nõudlus. “Seni on kõik taolised ujuvad keskused asunud kuskil rannikul. Avamerel pole seni mitte ainsatki,” nentis Haleem Ismael.

Ettevõtluse arendamise sihtasutus otsustas selle aasta algul toetada OÜ Tuulaja 200 000 euroga, et ellu viia projekt nimega “Mobiilne mereturvalisuse tugiteenuse-, koolitus- ja logistikakeskus”. Projekti üks eestvedajaist Vjatšeslav Leedo selgitas siis, et tegu on ujuvlogistikakeskusega, kus pakutakse isikukaitsevahendite ladustamise teenust ja ööbimisvõimalust turvameestele, kes kaitsevad laevu võimalike rünnakute eest. Tegemist on puhtalt tugiteenusega.

Print Friendly, PDF & Email