Orissaares avati Kuke stuudio (FOTOD) (2)

LÕID MEELEOLU: Teist aastat koos käiv Orissaare gümnaasiumi noortebänd Evergreen. “Me oleme nii õnnelikud, et meil on nüüd selline stuudio,” kinnitas muusikapalade vahele solist Marju Pilv. Tema kõrval Kenro Üts (paremal), vasakul Erko Tiitma ja trummide taga Toomas Erikso. Pildilt puudub Erik Simastel. Foto: Tambet Allik

LÕID MEELEOLU: Teist aastat koos käiv Orissaare gümnaasiumi noortebänd Evergreen. “Me oleme nii õnnelikud, et meil on nüüd selline stuudio,” kinnitas muusikapalade vahele solist Marju Pilv. Tema kõrval Kenro Üts (paremal), vasakul Erko Tiitma ja trummide taga Toomas Erikso. Pildilt puudub Erik Simastel. Foto: Tambet Allik

Orissaare avatud noortekeskuses avati eile pidulikult Kuke-nimeline helistuudio. Sander Kukk on pealinnas elav mees, kelle eestvedamisel koguti salvestusstuudio tarbeks veidi üle kolme tuhande euro.

“Sellisest asjast ei julgenud esialgu unistadagi,” ütles Orissaare avatud noortekeskuse juhataja Marian Vaga.

Stuudio planeeriti noortekeskusse juba varem, ehitust projekteerides. “Ilmselt sai otsuse juures määravaks just see, et meil on niivõrd aktiivne muusikakool ning muusika on kogu vallas populaarne nii noorte kui ka täiskasvanute seas,” märkis Vaga.

Raha annetas stuudiole inventari hankimiseks Facebookis Sander Kuke algatusega liitunud rohkem kui 60 inimest, kelle kõigi nimed on jäädvustatud salvestusstuudio uksele. Annetajatelt laekus kokku 2000 eurot, Sander Kukk lisas omalt poolt 1200 eurot, Saare maavalitsus 1000 ja Orissaare vallavalitsus 2000 eurot. Nüüd on salvestusstuudios tehnikat 6000 euro väärtuses.

Sander Kukk ütles, et temalt on palju küsitud, miks just Orissaare ja noortekeskus. “See on puhas kokkusattumus,” kinnitas ta. Nimelt andnud Kukk endale uusaastalubaduse proovida ise vedada üht heategevuslikku ettevõtmist.

Teine selle ettevõtmise heaks palju teinud mees on Orissaare muusikakooli direktor Martti Nõu, kes muretses vajaliku tehnika. “Kui ma ise keskkooliajal bändi tegin, ei oleks sellisest asjast osanud unistadagi,” märkis Nõu, kelle sõnul on noortekeskusel nüüd selline varustus, et saab korralikku pop-roki bändi salvestada, anda välja plaat või teha raadio jaoks singleid. Olemas on trummid, klahvpillid, arvuti, mikrofonid, statiivid, tark- ja riistvara, helipult jpm.

“Ma ise olen ka nagu väike poiss kommipoes, kui ma neid asju siin näpin,” muigas ta.

Selleks, et saada korralikku ja kvaliteetset tehnikat, aitas Nõud Kadi raadio muusikatoimetuse juht Ahto Nellis. Oodatakse veel eritellimusena valmivat lauda, kuhu kogu komplekt mugavaks kasutamiseks paigutada.

Orissaare vallavanem Vello Runthal rõõmustas, et on olemas inimesi, kes täidavad oma uusaastalubadusi. “Aasta aega tagasi avati maja uksed, see oli ilus, seinad värvitud, aga oli üks väike puudus, majas ei olnud asju,” ütles vallajuht ja kiitis keskuse juhatajat, kes aastaga on maja hästi tööle pannud.

Salvestusstuudio põhilised kasutajad on Orissaare muusikakooli noored, bändikooli liikmed ja teised muusikahuvilised noored. Juba praegu on käinud salvestusvõimalusi uurimas ka gümnaasiumiõpilased, kes soovivad Kuke stuudios näiteks oma lõputöö salvestada.

“Tulevikus loodame, et stuudiot hakkavad kasutama ka teised Saaremaa ja miks mitte ka mandri noored. Tulevad ühisprojektid, laagrid jne, nii et tulevik tundub ilus,” ütles Marian Vaga.

Print Friendly, PDF & Email