Esimese päeva valimisaktiivsus oli 3,2 protsenti

Lääne-Saare vallavolikogu valimiste esimesel eelhääletamispäeval käis seitsmes jaoskonnas valimiskastide juures 186 inimest ehk 3,2% Kaarma, Kärla ja Lümanda hääleõiguslikest elanikest.

Kõige kõrgema protsendi sai kirja Nasval asuv jaoskond, kus hääletamas käis 6,3% valijatest. 5,4 oli protsent Lümanda keskusehoones; 3,4 Kärla vallamajas; 3,1 Aste klubis; 2,0 Kaarma vallamajas; 1,5 Kaarma koolimajas ning vaid 0,7% käis valimas Eikla klubis.

Võrdluseks võib tuua, et sügisel toimunud kohalike omavalitsuste valimistel käis esimesel eelhääletuspäeval valimas 3,51 % Saare maakonna valijatest, teisel päeval oli hääle andnud 6,87% ja kolmandal päeval 11,23 protsenti hääleõiguslikest elanikest.

Lümanda valla Vatliku talu perenaine Taivi Väli ütles, et ei ole veel valimas käinud, kuid kavatseb seda kindlasti teha ja anda hääle omakandi inimesele, sest paljud Kärla ja Kaarma kandidaadid on Lümanda kandis täiesti tundmatud.

“Tahaks ikka, et lääne poolt ka kedagi oleks ja valida volikokku sellise inimese, kes tunneb siinsete inimeste muresid ja elu-olu paremini,” rääkis Taivi Väli.

Kärla raamatukogu töötaja ja Kärla valimisjaoskonna liige Kaie Niit lubas valima minna õigel valimispäeval ja anda hääle Kärla kandi inimesele. “Ei ole see vald veel nii üks, et kõik teavad kõigi probleeme, esialgu arvan ikka, et omad teavad paremini,” märkis Niit. Ka Kärla rahva aruteludes on tema sõnul jäänud kõlama mõte, et valima tuleb minna, sest kes see teine ikka Kärla saadikuid uude volikokku valib. “Võib-olla hiljem tuleb see, et kõik on ühine ja kõik seisavad kõigi eest,” lisas Kaie Niit.

Valimisjaoskonna liikmena rääkis Kaie Niit, et kahe esimese eelhääletuspäeva jooksul on valimisaktiivsus olnud ikka üllatavalt suur. “Me ausalt öeldes arvasime, et eelvalimistel käib vähem rahvast, aga kuna seekord e-valimisi ei ole, siis tulevad kohale ka need, kes muidu andsid hääle interneti teel,” selgitas Kaie Niit.

Kärla valla elanikud tulid eelvalimistele vaatamata asjaolule, et Kärla pood on praegu remondi tõttu suletud ja hääletamas käimist polnud võimalik poeskäiguga ühitada. “Laupäevaks lubati pood taas avada ja siis loodame, et pühapäeval on inimestel asja tulla nii poodi kui ka valima,” lausus Kaie Niit.

Eelhääletamine kestab 1.–3. detsembrini ja valimistepäev on 7. detsember.

Print Friendly, PDF & Email