Konverentsile sõitev jõulumees tegi rätsepa juures mantliproovi

OTE JA ÕIE: Jõuluvana Ote ja rätsepmeister Õie on rahul. Uus kostüüm on moekas ja sobib hästi. Foto: Tambet Allik

OTE JA ÕIE: Jõuluvana Ote ja rätsepmeister Õie on rahul. Uus kostüüm on moekas ja sobib hästi. Foto: Tambet Allik

Eile passis Kuressaare Turu õmblusateljees endale uusi riideid selga jõuluvana Ote. Rätsepmeistrite Õie Rahneli lõigatud ja Marina Mahla õmmeldud kostüüm sobis Otele nagu valatult.

“Jõuluvanad hakkavad meie juures käima juba novembris. Ote on juba püsikliendiks saanud. Möödunud aastal õmblesime talle pika mantli. Mood muutub ja sel aastal tellis Ote endale ka nägusa vesti,” rääkis Õie Rahnel.

Tegumoe mõtles jõulumees ise välja. “Nööbid on metsapuust ja siia tuleb uur. Tasku on olemas, haagid on ees. Kõik klapib. Jõuluvana ei tohi ju raadakas välja näha, ikka moodne peab olema,” teab Ote põhitõde.

Pika valge habeme ja lehvivate juustega Ote, kelle pärisnimi on Alar Aas, ütles, et täna võtavad Saaremaa jõuluvanad ette teekonna Põlvamaale, kus toimub üleriigiline jõuluvanade konverents.

“Minuga ühineb jõuluvana Jaak Leisi vallast. Saarlasest jõulumemm jäi kahjuks haigeks ja pidi loobuma. Kuressaare linnavalitsus andis kaasa heade soovidega pöördumise, mille suurele auditooriumile ette loeme. Aasta tagasi võõrustasid ju saarlased jõuluvanasid,” rääkis Ote enne teele minekut.

Põlvamaalt sõidavad jõuluvanad Pärnu, kus pühapäeval süüdatakse küünlad sealsel jõulukuusel. Jõuluvanadel on selles tseremoonias oma osa.

Ote hinnangul pole jõuluvanadel ka tänavu tööpuudust karta. Häid lapsi ja täiskasvanuid on palju.

“Vitsakimpu pole vaja kaasa võta. Head lapsed kasvavad vitsata. Ja sülle tohime lapsi võtta, kui nad ise tahavad tulla. See ei ole ahistamine,” selgitas jõulumees.

Tänavu osaleb üleriigilisel jõuluvanade foorumil eeldatavalt poolsada taati ja memme. “Sõidame mandrimaale hea tundega. Oleme ju ainsad Saaremaa esindajad niisugusel sündmusel. Teame, et kohalikes elanikes tekitab meie tulek suurt elevust,” lubas jõuvana Ote.

Print Friendly, PDF & Email