Ja nii nad ära lähevad (10)

Tänases lehes tõdeb maksu- ja tolliameti Kuressaare teenindusbüroo juhataja Olev Martinson, et Saare maakonna palgad on Eesti ühed madalamad. Sellest annavad tunnistust ka statistikaameti andmed. Kolmas-neljas koht tabeli allosast lugedes pole just positsioon, millega kiidelda võiks.

Saarlased kipuvad end sageli hiidlastega võrdlema ning end neist paremaks pidama, ent oma keskmise palgaga me küll uhkustada ei saa. Hiidlased teevad meile selles osas pika puuga ära. Mediaanpalga number on meil tublisti nigelam kui see “keskmine”.

Et Saare maakond tasapisi inimestest tühjeneb, pole eriline üllatus ilmselt kellegi jaoks. Kas kellegi tutvusringkonnas veel üldse leidub peret, kus vähemalt üks vanemaist – tavaliselt isa – pole läinud paremat teenistust otsima mandrile või koguni piiri taha? Kui palju üle lahe Kalevipoegi töötab, ei tea täpselt vist keegi. Paljud, kes esialgu mujal vaid tööl käivad, võtavad peagi kogu pere kaasa ja lähevad. Päriseks.

Jutt juurtest, mis kodusaarel kinni hoiavad, võib ju kõlada väga ilusasti, ent kas patriotismist on abi, kui nirust palgast pere elatamiseks ei piisa?

Print Friendly, PDF & Email