Maria Faust: suur töö on ära tehtud! (1)

Kopenhagenis esmapäeva õhtul jagatud Taani Jazzmuusika auhindade jagamisel oli õhtu suurvõitjaks Saaremaalt pärit saksofonist ja helilooja Maria Faust, kes pälvis koguni kaks auhinda.

Parima Taani jazz-helilooja ja Aasta Crossover albumi kategoorias nomineeritud Faust viis koju mõlemad autasud. Faustile võidu toonud album Sacrum Facere (Inimohverdus) “sisaldab nii klassikalise muusika kui vaba improvisatsiooni elemente, milles joonistuvad välja helilooja muusikalised juured, mis pärinevad Eesti folkloorist” – nii ütleb lehekülg jazzdanmark.dk .

Järgmisel päeval pärast üritust ütles Maria Faust, et ta on küll väga väsinud, aga huulil on selline Mona Lisa aimatav naeratus, sest suur töö on ikkagi ära tehtud ja kahe auhinna saamist ei ole võimalik kuidagi alahinnata.

“See on hierarhia tipp, rohkem suuremaid auhindu Taanis või üldse Euroopas väga ei ole,” ütles Faust Taani Jazz Muusikaauhindade jagamise kohta. “Taani muusikas on kõik väga hierarhiline, väga ei pääse sinna ligi, naismuusikuid seal ka väga ei ole. Nii et naine ja sisserännanud mugavuspagulane – väga kerge see ei olnud!”

Detsembris lisaks Soomele, Rootsile ja Taanile ka Eestis mõne kontserdi andev Maria Faust ütles, et suur tunnustus tõi talle järgmiseks hommikuks meilikasti juba neli suuremat kontserdipakkumist Taani ja Saksamaale.

Print Friendly, PDF & Email