Pähkla küla ohvriallikas tõi tartlasele kuvavõidu (2)

PÕHJATU ALLIKAS: Pähkla külas asuv ohvriallikas on ümbruskonna elanikele ammu teada ja tuntud. Küllap saab see pühapaik nüüdsest aga veelgi tuntumaks. Foto: Janno Loide

PÕHJATU ALLIKAS: Pähkla külas asuv ohvriallikas on ümbruskonna elanikele ammu teada ja tuntud. Küllap saab see pühapaik nüüdsest aga veelgi tuntumaks. Foto: Janno Loide

Maavalla tänavuse hiite kuvavõistluse 1000-eurose peaauhinna saab Kaarma valla Pähkla küla ohvriallikast tehtud pildi eest Tartu harrastusfotograaf Janno Loide. Eestist saadeti kuvasid 13 maakonna 46 pühapaigast.

Võistlust hinnanud žüriiliikmete sõnul õnnestus võidupildi autoril jäädvustada pühapaik, mis on saarlastele tuntud kui Põhjatu allikas, nõiduslikult kaunilt ja loomutruult. “Allikatiik asub küll keset väikest salu, kuid täiesti siledat pinnapeeglit õnnestub näha harva – enamasti saab mõni puude vahele ulatunud tuuleiil selle ikka veidi virvendama,” on võidufoto autor ise heinakuuhommikust jalutuskäiku Põhjatu allika juurde kirjeldanud.

Seekordsel seitsmendal kuvavõistlusel oli osalejaid peale Eesti veel Austraaliast, Gruusiast, Indiast, Lätist, Nepalist, Peruust, Rumeeniast, Soomest, USA-st ja Venemaalt. Esindatud olid ka meie hõimurahvaste ingerlaste, karjalaste, liivlaste, maride, merjade, saamide, soomlaste, udmurtide ja vepslaste pühapaigad.

Hiite kuvavõistluse eesmärk on väärtustada ja jäädvustada ajaloolisi looduslikke pühapaikasid ja nendega seotud pärandit. Võistluse korraldajad on Tartu ülikooli looduslike pühapaikade keskus, Hiite Maja sihtasutus ja Maavalla koda.

Auhinnad panid välja Eesti Kultuurkapital, Eesti Loodus, muinsuskaitseamet, keskkonnaamet ning palju teisi ettevõtteid ja organisatsioone, teiste hulgas ka Tihuse hobuturismitalu Muhust.

Võitjaid autasustatakse “Hiie väe tunnustamisel” laupäeval, 29. novembril Tartus Eesti kirjandusmuuseumi aulas.

Võistluse võrguaadress on www.maavald.ee/kuvavoistlused/maavalla-hiied-10227.

Print Friendly, PDF & Email