Korvpallur Siim Pildre: eesmärk on pääseda Eesti meistriliigasse

LÄBIMURDEL: Siim Pildre on vastased üle mänginud ja teel korvi alla. Foto: Alver Kivi

LÄBIMURDEL: Siim Pildre on vastased üle mänginud ja teel korvi alla. Foto: Alver Kivi

Viiendas klassis korvpallitrennis käima hakanud Siim Pildre mängis enne seda jalgpalli, kuid sai üsna kiiresti aru, et see pole ala, millele tõsisemalt pühenduda.

“Kuna minu vend Ats mängib samuti korvpalli, siis tahtsin olla tema moodi,” põhjendab Siim Pildre oma valikut. “Mäletan, et kui ma veel algklassides käisin, võttis ta mind Kuressaare gümnaasiumi saali kaasa, tegi seal oma sõpradega trenni ja mulle sättis samal ajal ühe korvi väga madalale, et saaksin harjutada.”

Suurema osa senisest karjäärist on Siim Pildre mänginud oma kasvatajaklubis SK Vesse, kuid eelmisest hooajast kuulub ta paralleelselt ka esiliigaklubi BC Hundid/ ASSA Abloy koosseisu.

Mängujuhi arvates on tema treenerite Enn Laanemäe ja Marko Oolu lähenemine mängijatele ja treeningutele suhteliselt erinev. “Laanemäe on range ja karm ning eksimuse korral võid kõvasti mööda päid ja jalgu saada. Kuid ma ei väida, et see vale taktika on, sest see paneb mängija rohkem mõtlema, mis on õige ja mis vale,” arvab Siim, lisades, et Ool on natuke julgustavam ja annab meestele väljakul rohkem vabadust ning igaüks saab täita rolli, mis talle kõige paremini sobib.

“Samuti on neil treeningute iseloom suhteliselt erinev, sest Laanemäe käe all harjutavad enamasti noored ning seetõttu paneb ta põhirõhku individuaalsele tööle. Ool üritab aga mehi meeskonnana käituma panna ning rõhub palju kaitsele ja mängu üldpildile,” võrdleb Siim oma juhendajaid.

Kui eelmine hooaeg läks Siim Pildrel esiliigaga kohanemiseks ja mänguaeg jäi väga episoodiliseks, siis sel aastal on tal meeskonnas juba olulisem roll ja mänguminutidki on hakanud vaikselt kasvama.

“Meie tiimi komplekteeritus on väga hea, enamik mehi aastaid kokku mänginud ning nüüd on vaja ainult pusletükid kokku panna ja esiliiga final-four ei ole mingi utoopia,” nendib Siim.

Rääkides oma nõrkustest korvpallurina, tõdeb noormees, et kuna 197 cm pikk vend talle kasvu eriti ei jätnud, siis on tal oma 179 cm juures keskmängijate vastu saada suhteliselt raske.

“Kuna olen lühike, siis jääb pikkade vastu julgusest tihti puudu, aga iga trenni ja mänguga tunnen ennast üha paremini. Loodetavasti hakkavad ka kolmepunktivisked hooaja edenedes paremini tabama, mis teeb minu vastu mängimise vastastele kohe tunduvalt raskemaks,” on noor korvpallur optimistlik.

Isiklikus plaanis loodab 19-aastane tagamees sel hooajal lõplikult meeskonda sulanduda ja leida endas enesekindlust, et hästi mängida ja teenida seeläbi järjest rohkem mänguminuteid. Lisaks esiliigale käib ta võimaluse korral abiks ka teises liigas mängival SK Vessel, kus ta on noore meeskonna üks kogenumaid.

Samuti jätkab Siim Pildre mängimist Saaremaa meistrivõistlustel, siirdudes järgmisel hooajal Saare Ereki meeskonda. “Maakonna meistrivõistlused on alati väga põnevad ja ootan neid juba pikisilmi, sest Ereki tiimi juhtkond on head tööd teinud ja lisaks minule on leitud veel tugevaid täiendusi ning kindel eesmärk on tiitel võita,” seab TTÜ-s teedeehitust õppiv korvpallur meeskonnale kõrged sihid.

Oma tulevikuplaanide kohta ütleb ta: “Usun, et iga korvpalliga tõsisemalt tegelev poiss loodab sisimas meistriliigasse jõuda, nii ka mina. Tahaks ikka mõne hooaja tõelist Eesti tippkorvpalli nuusutada, aga eks tulevik näita, kas ma nii kaugele jõuan…”

Vaba aega jääb Siimul korvpalli ja kooli kõrvalt üsna vähe, aga natuke siiski. “Kui aega leian, veedan selle koos sõpradega ja nädalavahetustel üritan ikka võimalikult tihti Saaremaale jõuda, et näha oma peret ja tüdruksõpra. Samuti käin spaas, et nädala sees tekkinud pinged maandada ja lihtsalt lõbutseda,” räägib ta.

Lõpetuseks märgib Siim Pildre, et ükski fänn teda pelgama ei pea ja autogramme jagab ta soovijatele meeleldi.

Karli Saar

Print Friendly, PDF & Email