Tänak ja Mõlder on tagasi maailmaradadel

Foto: Timo Anis

Foto: Timo Anis

Tänavu kolmel korral maailmameistrivõistluste etapil Ford Fiesta RS WRC-klassis ja seitsmel etapil WRC 2-klassis M-Spordi tehasemeeskonnas sõitnud saarlased Ott Tänak ja Raigo Mõlder teevad järgmisel aastal kaasa täishooaja autoralli WRC MM-sarjas.

“Olen väga rahul, et saime autoralli MM-sarjas teise võimaluse,” rääkis oma debüüdi WRC-l 2009. aasta Portugali rallil teinud Ott Tänak. Ta lisas, et on sõitjana kindlasti palju täiskasvanumaks saanud ja eesmärgi saavutamise nimel on tehtud väga palju tööd.

Viimati osales Eesti sõitja autoralli MM-sarjas tehasesõitjana 2005. aastal, kui Markko Märtin koos Michael Parkiga sõitis Peugeot’ tehasemeeskonnas. Märtini roll Tänaku ja Mõlderi jõudmisel autoralli tippseltskonda on suur ja siin olid olulised head suhted M-Spordi meeskonna juhi Malcolm Wilsoniga.

“See kõik sai võimalikuks tänu Markko Märtinile ja Malcolm Wilsonile, kes töötasid välja meie selle aasta programmi,” tunnistas Ott Tänak, kelle sõnul on väga suur roll ka Eesti toetajatel eesotsas Oleg Grossi ja Saaremaa ettevõtjatega, tänu kellele on nad saanud ennast tänavu tõestada.

Sellel aastal tegid Ott Tänak ja Raigo Mõlder kaasa kümnel MM-etapil, sõitmata jäi vaid kolm rallit. Parimaks tulemuseks jäi Rootsi talveralli viies koht WRC-autoga ja WRC 2 etapivõit Poolas.

Ott Tänaku sõnul on uus aasta rallipaarile suur väljakutse, kuid nad on selleks valmis ja ootavad juba uut ralliaastat. “Tänavuse hooajaga tõestasime Raigoga, et oleme valmis sõitma autoralli MM-sarja tippseltskonnas,” rääkis oma esimesed WRC-punktid 2011. aasta Mehhiko rallil teeninud rallipiloot.

“See valik, mille tegime kaardilugeja osas, õigustas ennast. Meil kellelgi pole olnud lihtne aasta, Raigo jaoks oli õppimist ja tööd palju ning ta sai sellega edukalt hakkama, tänu millele meie koostöö sujub. Selge on see, et lihtsamaks ei lähe midagi, tehasemeeskonnas sõitmine tähendab veel rohkem tööd ja vastutust.”

Kaardilugeja Raigo Mõlder ütles, et lõppenud hooajal oli tema jaoks kõik keeruline, uus ja suhteliselt raske. “Olen ikkagi veel algaja,” tunnistas ta. “Samas täitsime WRC-sarja jõudmisega oma tänavuse eesmärgi ja tuju on suurepärane. Olen väljakutseks valmis, kuigi kergemaks ei lähe midagi, sest kõrgem tase nõuab suuremat pingutust. Tuleb professionaalsem olla ja nüüd koosneb elu sada protsenti rallist.”

2015. aasta autoralli MM-sarjas on kokku 13 etappi, hooaeg algab 21. jaanuaril Monte-Carlo ralliga.


 

MM-etapid

Monte-Carlo 22.–25. jaanuar; Rootsi 12.–15. veebruar; Mehhiko 5.–8. märts; Argentina 16.–19. aprill; Portugal 21.–24. mai; Itaalia 11.–15. juuni; Poola 2.–5. juuli; Soome 30. juuli–2. august; Saksamaa 20.–23. august; Austraalia 10.–13. september; Prantsusmaa 1.–4. oktoober; Hispaania 22.–25. oktoober; Suurbritannia 12.–15. november.

Print Friendly, PDF & Email