Suure Teatriõhtu võitis viie inimese õhtusöök

ÕHUTSÖÖK PUNAMÜTSIKESEGA: Õhtust sõid (vasakult) Pia-Lotta Toom, Jako Jõgi, Katariina Õunpuu, Taavi Aeg ja Tanel Aeg. Foto: Gert Lutter

ÕHTUSÖÖK PUNAMÜTSIKESEGA: Õhtust sõid (vasakult) Pia-Lotta Toom, Jako Jõgi, Katariina Õunpuu, Taavi Aeg ja Tanel Aeg. Foto: Gert Lutter

Kuressaare gümnaasiumi 16. korda toimunud Suure Teatriõhtu võidulavastuse “Õhtusöök viiele” puhul toodi esile oskust asju lihtsalt jutustada.

Eesriide sahin Kuressaare gümnaasiumi aulas – taas oli kätte jõudnud novembrikuu põnevaim neljapäev. Suure Teatriõhtu teema oli seekord muinasjutuhõnguline “Elas kord…”. Üheksat lavastust hindas kolm auväärt žüriid: õpetajad, vilistlased ja traditsiooniline põhižürii.

Sel aastal pälvis grand prix’ 12.b peensusteni viimistletud lavastus “Õhtusöök viiele”, mille lavastaja oli Sissel-Maria Mägi.

Žüriiliikmed hindasid ülekaaluka võitja kõrget taset. Etenduse tegi eriliseks tema ainulaadsus seekordsel teatriõhtul – tegu oli ainukese tükiga, kus päriselt muinasjuttu ei mängitudki, hoopis jutustati. Noored lahendasid tuntud “Punamütsikese” muinasjutu lihtsalt, löövalt ja väga minimalistlike vahenditega.

“Superlähenemine,” kiitis vilistlasžürii liige Gita Siimpoeg.

“See oli vapustav ja ootamatu üllatus, kuid äärmiselt meeliülendav. Teater – see on ja jääb alatiseks minu elus väga suurt rolli mängima, eelkõige ilmselt vaatleja ja nautleja osas. Suur Teatriõhtu – oh jah, mul on tõeliselt kurb meel, et see aasta jääb meie viimaseks,” rääkis Sissel-Maria Mägi.

Tema isa, 16 aastat žüriis osalenud Aarne Mägi Kuressaare linnateatrist oli üritusega rahul ja hindas viimaste aastate taseme ühtlaseks. “Suur Teatriõhtu tähendab minu jaoks heas mõttes rutiini, sügisest ootamist. Kuna mulle meeldib teater ja minu töö on õnneks ka mu hobi, saan igal hetkel oma vaba aega sellega sisustada ja novembrikuus on KG-s alati selline võimalus olemas.”

Eriti meeldisid rahvale meeleolukad vaheklipid õhtu jooksul mitmete auhindadega tunnustatud Jako Jõgi poolt. “Võrreldes eelmiste aastatega olid vaheklipid palju vaimukamaks muutunud,” arvas õpetajate žürii esindaja Ave Jõgi. “Ideed olid klippide kaudu väga hästi edasi antud.”

Ka vilistlasžürii pidas vaheklippe omaette sõuks, mis on etendustele justkui kirss tordil.

“Arvan, et noortele on teatriõhtu hea koht, kus end väljendada,” ütles vilistlane ja eelmisel aastal näitlejapreemiaga pärjatud Maksim Hrustaljov. “Õpilased saavad näidata end ühtse meeskonnana.”

Žüriis juba aastaid osalenud Rita Ilves peab teatriõhtut väga tänuväärseks ürituseks, millega Kuressaare gümnaasium kindlasti jätkama peaks. “Taas kord oli tegemist äärmiselt toreda õhtuga, mille jooksul sai näha ülimalt põnevaid tükke ja julgelt eksperimenteerivaid osatäitjaid. Loomulik värskus ja julgus, mis siit vastu vaatab, on alati imetlusväärne,” arvas ta.

Kairi Ansper, Svea Tarkin


Sissel-Maria Mägi: teater jääb mu ellu

Võiduetenduse lavastaja Sissel-Maria Mägi andis Saarte Häälele ka kiire intervjuu.

Miks Punamütsike?
Ilmselt oma lihtsuse pärast. Punamütsike on ka kõigile teada-tuntud, seega ei oleks meie “nukkude” tegevus ka arusaamatuks jäänud.

Miks õhtusöök?
See on iga inimese jaoks igapäevane tegevus, mis on võib-olla kaotamas oma olulisust. Endale kallite inimeste jaoks peaks alati aega olema.

Miks viiele?
Punamütsike, hunt, vanaema, jahimees, ema.

Teater edaspidi?
Ma olen päris kindel, et teater jääb minu elus ka edaspidi väga suurt rolli mängima. Kas nüüd just laval või selle taga, aga vaatajana kindlasti.

Raul Vinni


Võitjad

Grand prix
“Õhtusöök viiele”, 12.b

Laureaadid
“Kord ei elanud…”, 11.a
“Iga lõpp on uue algus”, 10.b

Näitlejapreemiad
Morten Mägi Ravn
Gert Tammel
Loore Pihlas
Karolin Kärm

Žürii eripreemiad
Näitlejapreemia – Kristo Kask
“Aja puudutus” – “Hea idee 2: Ajastute muusikal”, 12.c
Kõige suurteatriõhtulikum etendus – “Hans ja Grete muinasjutu pärusmaal”, 11.c

Print Friendly, PDF & Email