Eided-taadid käisid Sandlas ohutuspäeval

PRAKTILINE KOGEMUS: Sandla kultuurimajas toimunud ohutuspäeval osalenud Kersti Pärna elustab naiskodukaitsja Piret Paomehe juhendamisel mannekeeni. Foto: Tambet Allik

PRAKTILINE KOGEMUS: Sandla kultuurimajas toimunud ohutuspäeval osalenud Kersti Pärna elustab naiskodukaitsja Piret Paomehe juhendamisel mannekeeni. Foto: Tambet Allik

Sandla kultuurimajas eile toimunud ohutuspäeval “Kaitse eite, aita taati” osalesid oma teemabokside ja ettekannetega mitmed asutused.

Kohal olid päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, häirekeskus, naiskodukaitse, Saaremaa Tuleohutus OÜ, maanteeamet, Pihtla vabatahtlikud päästjad ja korstnapühkija. Kõigi osalejate vahel loositi välja korstnapühkijateenus.

Ürituse korraldaja, päästeteenistuse ennetusspetsialisti Kätlin Poopuu sõnul oli külastajaid üle viiekümne. Hoolimata kehvast ilmast tuldi Sandlasse nii Kihelkonnalt, Mustjalast kui ka Laimjalast ja Kuressaarest. Sandla maja valiti ohutuspäeva korraldamiseks selle suure saali pärast ja tänu üritusel osalenud Pihtla vabatahtlike abivalmidusele.

Esinejad rääkisid oma tegemistest just eakatest lähtudes. “Puudutati neid teemasid, mis lähevad korda vanematele inimestele,” ütles Poopuu.

Häirekeskus rääkis positsioneerimisest ja sellest, mida helistades operaatorile öelda. Kõneldi suitsuanduritest ja korstnapühkimisest. Soovijad said ise vastavate nukkude peal elustamist proovida. Rõhutati ka enda nähtavaks tegemise olulisust pimedal ajal ringi liikudes. Naabrivalve jagas soovitusi, kuidas naabrite varal silma peal hoida.

Korstnapühkimisteenuse võitis Vendo Saar Tõlluste küla Uussaare talust. Mees tunnistas, et seni on ta korstnapühkimisega ise hakkama saanud. “Nüüd lubas korstnapühkija mulle helistada ja vaatama tulla,” rääkis Saar, kelle jaoks oli teabepäev rohkem tuntud tõdede ülekordamiseks.

“Küsisin veel, mida teha, kui korsten põlema läheb. Korstnapühkija selgitas, et kui leek juba väljas, helista 112. Kui ainult tossu tuleb, piisab ka märja koti peale viskamisest,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email