Salme põhikool võitis energiasäästu koolikonkursi

Eile selgusid KIK-i korraldatud üle-eestilise koolikonkursi “Energiasäästunädal Sinu koolis” võitjad. Auhinna väärilist teavitustööd tegid Salme põhikool ja Konguta kool. Mõlema kooli noored lähevad kolmepäevasele fotomatkale Eesti väikesaartele.

Salme põhikoolis korraldati kostümeeritud kirbuturg ja energiasäästuteemaline viktoriin. Perepäeval meisterdati ajalehtedest riideid ja teemakohaseid taieseid. “Meil oli energiasäästukonkursil osalemisest kohe kindlasti kasu. Koolis üritust vedanud noormehed olid need, kes avastasid veekulusid mõõtes ja võrreldes veesüsteemis lekke, mis nüüdseks on likvideeritud,” ütles Salme kooli haldusjuht Mare Poopuu. Salme kooli noormehed ei ole oma kinnitusel veel otsustanud, millisele väikesaarele fotoretkele minnakse. “Peame kindlasti nõu ka oma juhendajaga,” ütlesid nad.

“Sel aastal lähenes palju koole energiasäästule erinevate materjalide taaskasutamise kaudu. Tehti kasutatud riietest kotte, vanadest klaaspudelitest vaase, korraldati kirbuturgusid ja alustati taarakogumisega, kus vajalikud kastid meisterdati ise. See õpetab noortele, et alati ei ole tarvis osta uusi asju, vaid on mõistlikum ja isegi omanäolisem kasutada juba olemasolevaid. Selliste hoiakute kujundamine juba põhikoolis on väga vajalik,” rääkis žüriisse kuulunud KIK-i juhatuse liige Lauri Tammiste.

Esimese kuue parema seas olid veel Nurme kool, Antsla gümnaasium, Ehte gümnaasium ja Kadrina keskkool. Koolid tegid oma tegevustest videod, mis on kättesaadavad kõigile huvilistele.

Konkursil osales 24 kooli.

Print Friendly, PDF & Email