Noorima pankrotti läinu kriminaalasi lõpetati aegumise tõttu (8)

2009. aasta algul võõra raha börsil mahamängimise tõttu avalikkuse tähelepanu alla sattunud Kuressaare noormehe Hendrik Koppeli vastu algatatud kriminaalmenetlus lõpetati kuriteo aegumistähtaja möödumise tõttu.

Toona ETV saates “Pealtnägija” kajastamist leidnud lugu seisnes lühidalt selles, et LHV pangas mõne kuu töötanud Koppeli skeemide tõttu kaotasid teda usaldanud kliendid kokku umbes neli miljonit krooni. Lisaks riskantsete tehingute sõlmimisele kasutas Koppel kannatanute raha ka vanade võlgade tasumiseks ja lihtsalt elamiseks. Väidetavad kuriteod, mille kohta ka kriminaalmenetlust alustati, leidsid aset 2008. aasta esimeses pooles.

Hendrik Koppel kaotas oma töökoha pangas ja lisaks sai temast noorim isik Eestis, kellele on välja kuulutatud eraisiku pankrot. Kohtulikult Koppelile praeguse seisuga mingisugust karistust väidetavalt toime pandud kuritegude eest aga ei määrata, sest menetlus on lõpetatud aegumise tõttu. Teise astme kuriteod aeguvad viie aastaga.

Üks kannatanutest ütles Saarte Häälele, et on kriminaalasja lõpetamise juba vaidlustanud. Ta märkis, et tema eesmärk ei ole lõputult vägikaigast vedada, ning kõige parem oleks koos maha istuda ja asjades kokku leppida. Seda takistab tema sõnul aga Koppeli suhtumine. “Meie oleme omalt poolt üritanud küll (asja arutada – toim), aga tema on suhtunud üleolevalt ja ignorantselt,” selgitas kannatanu ja lisas: “Ta arvab, et on puutumatu ja karistamatu, see kõlab läbi igast kirjast.”

Kriminaalmenetluse lõpetamise kohta arvas kannatanu, et see on riigi viitsimatus ja suutmatus asjadega tegeleda.

Ta edastas Saarte Häälele ka mõned katked kirjavahetusest Koppeliga. Seega siis mõned Koppeli stiili näited: “Mul ei ole pakkumisi omapoolseks lahendiks! Olen seda mitmes kirjas kirjutanud juba!!! … Ja ma ei pea vajalikuks siin rohkem kommenteerida, anna asi kohtusse, kui see Teid rohkem rahuldaks!”

2009. aasta maikuus aga kirjutas Koppel oma vastuses: “Te olete seda kohtuvärgi jama jummala kaua ajanud juba, tee mis tahad ja heaks arvad. Neid mõttetuid kirju ei ole sul enam mõtet saata, ma ei vasta neile.”

Print Friendly, PDF & Email