Kopli tänava varjupaiga asukad said kingiks helkuri

TOPELT EI KÄRISE: Kuigi Ülo Saulep (paremal) kinnitas, et üks helkur tal juba on, võttis ta Aasar Ligilt kingituse siiski vastu. Foto: Tambet Allik

TOPELT EI KÄRISE: Kuigi Ülo Saulep (paremal) kinnitas, et üks helkur tal juba on, võttis ta Aasar Ligilt kingituse siiski vastu. Foto: Tambet Allik

Kuressaare päevakeskuse töötajad kinkisid Kopli tänava varjupaiga elanikele helkurid.

Kuressaare päevakeskuse töötajad Aasar Ligi, Kerstin Heinsaar ja Kaie Lepp üllatasid Kopli tänaval asuva varjupaiga elanikke, kinkides neile politseilt saadud helkurid kirjaga “Liikle turvaliselt”.

Helkur oli ette nähtud maja kõigile üheteistkümnele elanikule. Neile, kes juhtusid ennelõunal kodus olema, sai helkur üle antud silmast silma kohtumisel, ent kelle toauks jäi suletuks, neile kinnitati helkur koos kirjakesega “Kingitus” ukse külge.

“Mul üks ümmargune juba on,” teatas Kopli tänava maja elanik Ülo kingitud ruudukujulist helkurit vastu võttes. “Aga topelt ju ei kärise,” nõustus ta kingituse üle andnud Aasar Ligi ja päevakeskuse tegevusjuhendaja Kerstin Heinsaarega.

Helkurite jagamise mõtte pakkus välja Aasar Ligi. “Politsei teeb küll lastele üritusi, aga vanurid paistavad olevat ära unustatud,” arvas Ligi, kelle sõnul on tema töö päevakeskuse vanuritele toidu vedamine ja kõigi teiste tarvilike tööde tegemine. Lisaks hoiab Ligi korda Voolu tänava sotsiaalmajas, töötades seal turvamehena. “Käisin siis politseimajas, rääkisin neile oma jutu ära ja nemad jäid nõusse.”

Politsei andis laiali jagamiseks 50 helkurit, millest osa anti juba sotsiaalmaja elanikele ning ülejäänud on mõeldud päevakeskuse tarvis.

“Helkur on küll pisike asjake, aga sellest on suur abi,” lausus Aasar Ligi. “Voolu tänava majas ma ei luba elanikel helkurita välja minnagi – lasen neil selle enne ette näidata.”

“Helkuri kandmise vajalikkust meelde tuletada pole kunagi liiga palju,” leidis Kerstin Heinsaar, kelle tööülesannete hulka kuulub septembrist ka Kopli tänava varjupaiga haldamine ja kes on seetõttu selles majas sage külaline.

Print Friendly, PDF & Email