Ametikooli õpilased sõitsid Serbiasse võistlema

Ametikooli õpilased sõitsid Serbiasse võistlemaEile sõitis kaks Kuressaare ametikooli õpilast Serbiasse Belgradi, et osaleda Euroopa turismi- ja hotellikoolide assotsiatsiooni AEHT aastakonverentsil ja võistlustel.

Neljanda kursuse kokaõpilane Eneli Vanin võistleb kokanduses ja kolmanda kursuse majutusteeninduse õpilane Hanna-Loore Püüa restoraniteeninduses.

Vastavalt võistlusmäärustele loositakse õpilased kahe- või kolmeliikmelistesse rahvusvahelistesse võistkondadesse, kus edu saavutamiseks on individuaalsete teadmiste-oskuste kõrval tähtsad ka võõrkeele- ja meeskonnatöö oskused.

“Ametikooli missioon on tööjõuturul konkurentsivõimeliste ja elus toime tulevate inimeste koolitamine. Valisime võistlema kooli parimad, et neil oleks võimalus end proovile panna Euroopa tasemel,” ütles ametikooli delegatsiooni juhtiv direktor Neeme Rand (fotol). “Ma arvan, et õpilaste ootusärevus on suur.”

AEHT aastakonverents on organisatsiooni suursündmus. Ranna sõnul on see hea võimalus suhelda teiste põhihariduse järgset kutseõpet andvate koolidega Euroopast. Ametikooli delegatsiooni kuuluvad ka restoraniteeninduse õpetajad Siiri Velve ja Jorma Tapio Ihalainen.

“Loodan, et õpetajad toovad Belgradist kaasa mõne oma õpetajatööd rikastava detaili või tähelepaneku,” märkis Rand.

AEHT aastakonverentsi korraldab 17.–22. novembrini Belgradis asuv hotellijuhtimise kolledž.

Eesti delegatsiooni kuulub 19 inimest. Lisaks Kuressaare ametikoolile osalevad ka Tartu kutsehariduskeskus, Tallinna teeninduskool ja Eesti hotelli- ja turismikõrgkool.

Mullu võitis ametikooli õpilane Tuule Kivihall Vahemerel kruiisilaeval korraldatud AEHT aastakonverentsil kokanduses hõbemedali.

2008. a korraldas 700 osalejaga AEHT aastakonverentsi Kuressaare ametikool.

Taavi Tuisk
Kuressaare ametikooli teabejuht

Print Friendly, PDF & Email