Aasta tervisepanuseks sai Lümanda jõusaali rajamine

AASTA TERVISEPANUSTAJA: Timo Asuja Lümanda vallast maavanem Kaido Kaasikult õnnitlusi vastu võtmas. Foto: Tambet Allik

AASTA TERVISEPANUSTAJA: Timo Asuja Lümanda vallast maavanem Kaido Kaasikult õnnitlusi vastu võtmas. Foto: Tambet Allik

Eile pandi Kuressaare linnateatris punkt tänavusele terviseedenduse aastale ja kuulutati välja aasta tervisepanus 2014. Aasta tervisepanustajaks tunnistati ja klaasist kella pälvis Timo Asuja Lümanda vallast.

“Ega ma üksi seda kõike teinud, abiks oli ka väga palju teisi,” ütles Lümanda spordiseltsi Sport juhatuse liige Timo Asuja, lisades, et suur osa oli vallavalitsusel, Urve Vakkeril, PRIA-l ja kohalikel elanikel, tänu kellele on Lümanda kultuurimajas nüüd jõusaal.

Küsimusele, kui keeruline on mehi sporti tegema kaasata, vastas Asuja, et nooremate meestega on lihtsam. Nemad tulevad kergemini kaasa, vanemaid mehi tuleb aga veidi tagant utsitada, et näe, selline võimalus on, minge ja kasutage. “Kuid loodan, et ka nemad leiavad siiski tee spordisaali,” tähendas ta.

Timo Asuja on töötas varem Nordea pangas, kuid vahetas paar aastat tagasi ametit ja läks metsandusse. Pärast kooli lõpetamist tuleva aasta jaanuaris plaanib aktiivne noormees oma ettevõtte luua.

Üritust juhtinud Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters ütles, et mehed liiguvad vähe, nende tervisenäitajad on kehvapoolsed ja süveneb oht alkoholismi küüsi langeda. “Spordi propageerimine on positiivne näide, kuidas ühe inimese aktiivsus sütitab terve kogukonna,” märkis Peeters aasta tervisepanustajat välja kuulutades.

Saare maavanem Kaido Kaasik märkis, et tervis on meie kõige olulisem vara. “Meie lasteaiad on eeskujuks, samamoodi koolid, paljudel valdadel on terviserajad, nii et kes tahab liikuda ja tervislikult elada, siis võimalused selleks on olemas,” rääkis oma tervise eest hea seisev maavanem, kes ise igal õhtul koduvallas värskes õhus terviseringe teeb. Saare maavalitsuse tervisedenduse peaspetsialist Imbi Jäe tänas kõiki neid, kes on tervisenõukogu töösse panustanud. Tänulilled said Kaido Kaasik, Raivo Peeters, Meelis Juhandi, Lii Vanem, Jaanika Tiitson, Madis Kallas, Kerli Jaagosild, Maiu Raun, Maret Metsmaa, Helle Kahm, Monika Sarapuu, Reet Tuisk, Ülle Saar, Kätlin Poopuu ja Saima Mänd.

Aasta tervisepanustaja nominendid olid tänavu Orissaare perearst ja aktiivne spordientusiast Elo Lember; Tiia Leppik ja MTÜ Saarepiiga; Muhu vallavanem Raido Liitmäe ja maanteeameti Kuressaare esinduse peaspetsialist Toomas Magus (Muhu valla hiljuti avatud kergliiklustee); Kuressaare Pargi lasteaed ja selle direktor Riina Saar projektiga “Kiusamisest vaba lasteaed”; Lääne päästekeskuse ennetustöö vanemspetsialist Kätlin Poopuu; Timo Asuja Lümanda spordiseltsist.
Tervisest ja turvalisusest loomariigi näitel rääkis kokkukutsututele Aleksei Turovski.

Aasta tervisepanus kuulutati välja kolmandat aastat järjest. Esimesel aastal võitis konkursi Kuressaare linnavalitsus, läinud aastal andis suurima tervisepanuse Kuressaare politseijaoskond projektiga “Turvaline küla”. Konkursi eesmärk on väärtustada tervislikke eluviise ja avaldada avalikku tunnustust ühele või mitmele Saare maakonna elanikule või organisatsioonile, kes on oma tööalase või ühiskondliku tegevusega maakonnas silma paistnud terviseedendamise valdkonna arendamisel.

Print Friendly, PDF & Email