Vabatahtlikud saavad riigilt raha turvalisuse paremaks tagamiseks

Siseministeerium eraldas maavalitsustele raha, millega toetada vabatahtlike organisatsioonide tegevust turvalisuse tagamisel. Saare maavalitsusele on vabatahtlikud esitanud seitse rahataotlust.

“Enamik taotlusi on tehtud varustuse soetamiseks ja olmetingimuste parandamiseks, kuid raha on taotletud ka nii-öelda pehme tegevuse jaoks,” ütles Saare maavalitsuse arendusnõunik Karl Tiitson. Ta selgitas, et “pehmeks tegevuseks” loetakse koolitusi, teabepäevi, infoseminare, arengudokumentide koostamisi jms.

Kogu maakonna peale on ette nähtud 12 000 eurot. “Seda, kuidas see summa jaotatakse, otsustab komisjon, kes peab prioriteedid paika panema,” märkis Tiitson. Ta lisas, et praegu ei oska ta veel öelda, kas kõik taotluse esitanud saavad toetust või mitte, sest komisjon ei ole seda veel arutanud.

Toetuse eesmärk on organisatsioonide koostöö edendamine ja võimekuse tõstmine. Toetust võisid taotleda abipolitseinikke ühendavad ja naabrivalve tegevust koordineerivad mittetulundusühingud, samuti vabatahtlikke päästjaid ühendavad mittetulundusühingud ja vabatahtlikku päästekomandot pidavad kohalikud omavalitsused, kes on sõlminud päästeametiga lepingu.

Print Friendly, PDF & Email