Kurevere põdrajäänustega meelitati kährikuid

Kihelkonna vallas Kureveres metsas jalutajaid ehmatanud põdrajäänused olid sinna viidud kährikute ja rebaste kokkumeelitamiseks ja püüdmiseks.

“Külmade ilmadega oleksime sinna lõksud üles pannud. Sama tegime ka eelmisel aastal. Kevadeks jäävad vaid kondid, mille me maha matame. Suveks on plats puhas,” rääkis Kihelkonna jahimeeste seltsi kõneisik Tormis Lepik.

Sellist söödaplatsi on tema sõnul vaja, kuna veterinaaramet on jahimeestele pannud kohustuse kähriku- ja rebasepeade normi täita.

“Mis meil muud üle jääb,” nentis Lepik, kelle sõnul olid Kurevere metsa viidud vasikanahad, -pead ja -sõrad. Soolikad utiliseeritakse mujal, suured põdrad ja hirved viiakse aga tervelt Saare Ulukisse. Seal utiliseeritakse nahad ja muud jäägid.

Kõnealuse maa omanikuga oli jahimeestel püügiplatsi osas ka kokku lepitud. Uut platsi nad sinna enam teha ei saa, sest koht on avalikustatud.

Keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhataja Jaak Haamer kinnitas, et andis kohalikule jahiseltsile korralduse nende jahipiirkonnas olevad “põdrajäänused” ära koristada.

Print Friendly, PDF & Email