Enn Meri: mulle saare inimesed meeldivad (3)

Enn-MeriAudiitor- ja konsultatsiooniettevõtte Ernst & Young Baltic eestvedamisel valiti neljapäeva õhtul seitsmendat aastat järjest Eesti aasta ettevõtja, samal üritusel välja antud elutööpreemia pälvis tänavu Saaremaa ettevõtja Enn Meri (72).

“Ega mina ise kõiki neid kummividinaid teha ei saa. Mul on olnud oskust valida endale õiged kaastöötajad – see on väga tähtis. Mulle Saaremaa inimesed väga meeldivad,” ütleb Enn Meri.

Eduka ettevõtluse juures peab ta kõige olulisemaks kombinatsiooni õnnest, kontaktidest, õigel ajal õiges kohas olemisest ja ümbritsevatest inimestest.

Lapsena sõja jalust Rootsi viidud Enn Meri naasis sünnisaarele 1991. aastal ja on Saaremaal asutanud kolm firmat. “Kui ma midagi head olen teinud, siis olen igatahes “süüdi” selles, et need firmad on siia Saaremaale tulnud,” lausub Meri naerulsui. Esimene firma, Sartex Orissaares, hakkas tootma sokke ja tegutseb Meri osalusel siiani. 1996. aastal asutas ta Merinvesti, mis toodab autotööstustele kummitihendeid ja -membraane. Mõni aasta tagasi müüs ta enamuse ettevõtte aktsiatest Saksa partnerfirmale. Ka oma kolmanda ettevõtte Saare Martex (praegu Trelleborg) on ta praeguseks ära müünud.

Enn Meri sõnul oli elutööpreemia pälvimine väga suur üllatus, samas ei tähenda suur tunnustus, et ta nüüd puhkama jääks. “Jätkan Merinvestis nõukogu esimehena ja eks mind jäetakse sinna niikauaks, kui mõistust ja tervist on,” ütleb Meri.

“Suviti ma purjetan, olen kaitseliitlane, Eesti-Saksa kaubanduskoja juhatuse liige ja üritan Saksa ettevõtteid Eestisse meelitada,” loendab Meri oma tegemisi.

Print Friendly, PDF & Email