Vene turiste on saarel aastat vahetamas varasemast vähem (5)

JOHAN LÕUK: „Kui aastavahetusel hõivavad maja põhiliselt eestlased, siis jaanuari esimeses pooles paistavad oma pikkade, üle kolme öö broneeringutega selgelt silma vene turistid.“ Foto: Tambet Allik

JOHAN LÕUK: „Kui aastavahetusel hõivavad maja põhiliselt eestlased, siis jaanuari esimeses pooles paistavad oma pikkade, üle kolme öö broneeringutega selgelt silma vene turistid.“ Foto: Tambet Allik

Kui mõnel varasemal aastal on Kuressaare spaahotellides aastavahetuspidugi vene turistide rohkusest tingituna olnud vähemalt osaliselt venekeelne, siis tänavu tuleb tõdeda, et venelasi on aastavahetuseks saarele tulemas mõnevõrra vähem.

Südalinnas asuva Grand Rose Spa hotelli müügi- ja teenindusjuht Mario Sau tunnistas, et sel aastavahetusel on venelasi tõepoolest vähem, kui on käinud eelnevatel aastatel. “Eelkõige on see tingitud ebastabiilsest olukorrast Venemaa majanduses. Vene turist jääb pigem puhkama lähematesse regioonidesse, nagu näiteks Tallinn, Ida-Virumaa,” selgitas Sau.

Ta tõi näitena, et Viimsi spaa hotellis on neil näiteks venekeelne programm täiesti olemas ja huvi selle vastu suur. “Aasta alguses on aga venelasi juba veidi rohkem, kuid siiski mitte nii palju kui eelnevatel aastatel,” möönis ta.

Grand Rose’is on aastavahetusel kõige rohkem eestlastest külalisi, aga ka lätlasi. Jätkatakse oma traditsioonilist stiili – saunakeskuses kestab videodisko hommikutundideni, mis annab võimaluse ühendada saunamõnud ja peo.

AS-i Kuressaare Sanatoorium müügi- ja turundusjuhil Villi Pihlal tuli tõdeda sama tõsiasja. “Venelastega on küll selline lugu, et neid on järjest vähem,” nentis Pihl, kinnitades, et sellele vaatamata on nad loomulikult alati oodatud. “Meil oli ka eelmisel aastal kakskeelne programm ja tuleb ka sellel aastal,” tähendas ta.

Pihla sõnutsi peatus neil eelmisel aastal Meri ja Rüütli peale kokku ligi sada leedulast ja paistab, et leedulasi on tulemas ka sel aastal.

GOSPA hotelli juht Piret Trei nentis, et nende juures võtavad uue aasta vastu enamjaolt eestlased, paljud neist on seejuures juba GOSPA kauaaegsed sõbrad. Lisaks neile peatub sel ajal hotellis lätlasi ja veidi siiski ka venelasi.

“Venelaste osakaal tõuseb jaanuari esimestel nädalatel,” teadis Trei ja märkis, et võrdlusest möödunud aastaga on praegu veel vara rääkida, kuna aktiivne müük alles käib.

GOSPA aastavahetuse programm on alati olnud rahvusvaheline, eraldi tähelepanu just vene turistidele ei ole neil ka varem olnud. “Sel aastal müüsime aastavahetuse peo välja juba erakordselt vara, praegu on lausa ootejärjekord,” tõi Piret Trei välja. “Uskuge või mitte, aga broneeringuid tehakse juba järgmiseks aastavahetuseks.”

Arensburg OÜ müügijuht Piret Puusepp kinnitas samas, et venelasi on liikvel küll ja Arensburgi hotelli kogemuse põhjal neid vähemaks jäänud ei ole. Puusepa sõnutsi broneerib enamik venelasi endale pika puhkuse, mille sisse jääb nii aastavahetus kui ka venelaste jõulud, ning broneerimine Venemaalt juba käib. “Vähemaks on võib-olla jäänud turismibüroode kaudu tulevaid broneeringuid,” sõnas müügijuht, lisades, et vahepeal on trendiks saanud broneerida otse, veebi broneerimissüsteemide kaudu.

Pühade ajaks saabuvad venelased Saaremaale Piret Puusepa sõnutsi pere- ja sõpruskonnaga. Arensburgi aastavahetuse programm on aga populaarne eestlastest klientide seas, kes hindavad mõnusat muusikat ja head sööki-jooki. Nõnda nad otseselt vene kliendile suunatud aastavahetusprogrammi ei pakugi.

Vene turistide vähesuse üle ei saa otseselt kurta ka Johan Spa hotell. Müügijuht Johan Lõuk ütles küll, et aastavahetuseks tulevad nende majja peamiselt siseturistid, kuid siiski tundub talle, et üldine langustrend Saaremaad ei puuduta. Seda vähemalt Johan Spa näitel. “Kui aastavahetusel hõivavad maja põhiliselt eestlased, siis jaanuari esimeses pooles paistavad oma pikkade, üle kolme öö broneeringutega selgelt silma vene turistid,” kinnitas ta.

Tulenevalt sellest, et aastavahetusel on majas ikkagi siseturistid, on Johanis ka aastavahetuse programm eestikeelne ja üdini eestlaslik.

Print Friendly, PDF & Email