Palts pärib Palolt parvlaevade kohta aru (17)

Riigikogu liige Tõnis Palts tegi majandus- ja kommunikatsiooniministrile Urve Palole järelepärimise mandri ja saarte vaheliste liinide tarbeks ehitatavate parvlaevade tekipindala ja köökide suuruse kohta.

“Ajakirjanduses avaldatud informatsiooni põhjal võib teha järeldusi, et AS-i Tallinna Sadam tellitavad uued laevad võivad halvendada teeninduse kvaliteeti, aga kuna ma ei ole selles kindel, saatsin järelepärimise,” ütles Tõnis Palts Saarte Häälele.

Esmaspäeval saadetud kirjas palus Palts vastata kahele küsimusele: kui suur on Virtsu–Kuivastu ja Rohuküla–Heltermaa liinil sõitma hakkavate parvlaevade autoteki pindala ning kui palju pinda on ette nähtud reisijate teenindamiseks vajalikele köökidele.

“Mind huvitab, kas reisijaid saab sama hästi toitlustada kui praegu käigus olevatel laevadel,” selgitas Palts.

Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnul on uutel 114 meetri pikkustel laevadel üks põhiautotekk. “Korrus kõrgemal on kahel pool ääres üks rida sõiduautodele,” märkis Arro. Tema andmeil mahutab üks tellitud parvlaev 150 sõiduautot või 10 autorongi ja 62 sõiduautot.

Põhiautotekil on kuus rida, neist neli laiusega 2,4 meetrit ja kaks laiusega 2,1 meetrit. “Sõidukite mahutavus vastab riiklikule tellimusele,” kinnitas Arro.

Reisijakohti on laevas 600, neist 464 siseruumides. “Reisijatele mõeldud salongipinda on laevas kokku 750 ruutmeetrit, mis peaks olema rohkem kui praegustel parvlaevadel,” lausus Sirle Arro. Köökide pindala kohta jäi Arro esialgu vastuse võlgu.

Praegu mandri ja saarte vahet sõitvatest parvlaevadest Muhumaa, Saaremaa ja Hiiumaa mahutab igaüks 160 sõiduautot ja kuni 600 reisijat. Laevad on ca 97 m pikad, 18 m laiad, süvisega 4 m.

Print Friendly, PDF & Email