Kool kogub kontserdiga raha ratastooli trepitõstuki jaoks (23)

OOTAB PIKISILMI: Kuniks koolitrepil veel tõstukit pole, käib Fred Erik Kuivjõgi ikka trepi juures vaatamas ja mõtlemas, millal ta ometi täiesti ise sealt ükskord üles pääseb. Foto: Irina Mägi

OOTAB PIKISILMI: Kuniks koolitrepil veel tõstukit pole, käib Fred Erik Kuivjõgi ikka trepi juures vaatamas ja mõtlemas, millal ta ometi täiesti ise sealt ükskord üles pääseb. Foto: Irina Mägi

Kuu lõpul toimub Lümanda põhikoolis heategevuskontsert, aitamaks kolmandas klassis õppivat Fred Erik Kuivjõge. Poiss kasutab liikumiseks ratastooli, ent koolimaja teisele korrusele ta hädavajaliku tõstukita ise ei pääse.

Lümanda põhikooli direktor Liia Raun tõdes, et heategevuskontserte on nad korraldanud varemgi. Sedakorda mõlgub neil mõtteis kolmandas klassis õppiva ratastoolipoisi Fred Erik Kuivjõe aitamine. “Osa ainetunde toimub 3. klassil juba ka maja teisel korrusel, aga Fred Erikul ei ole võimalik üksi sinna pääseda,” selgitas Raun. Just seepärast otsustas koolipere pühenduda nüüd sellele, et nad saaksid poisi jaoks paigaldada trepitõstuki.

Seni on Fred Erikul olnud teisele korrusele asja vähem, sest tema ainetunnid on toimunud esimesel korrusel. “Sel aastal on kolmandal klassil aga juba kolmel nädalapäeval vaja minna teisele korrusele. Aasta algusest oleme sättinud nii, et kas mõni meesõpetaja või majandusjuhataja võtab poisi sülle ja 8.–9. klassi poisid toovad ratastooli – nii oleme hakkama saanud,” rääkis direktor, kuidas Fred Erikut senimaani teisele korrusele on aidatud.

Abiks on ka suuremad koolikaaslased. “On nii, et õpetaja võtab mind sülle ja suured koolipoisid võtavad ratastooli,” rääkis särasilmne Fred Erik Kuivjõgi ise. Üksi poiss teisele korrusele ei pääse, sestap ootab ta pikisilmi aega, mil see ometi võimalikuks saab.

Tõstuk koos paigaldamisega läheb maksma 15 000 eurot. Direktori sõnul on spetsialistid käinud koolimajas asja uurimas ja kaalutud on erinevaid võimalusi. Alustati suurejooneliselt, mõeldes, et ehk saaks koolimajja ehitada lifti, mis oleks kõige ohutum. “Selgus aga, et meie trepikoda on liiga kitsas ja lift ei tule kõne allagi,” ütles Liia Raun. Trepironija eeldaks aga, et lapsel oleks alati tugiisik kõrval.

“Nii otsustasime, et soetada tuleb trepitõstuk, mis töötab nii, et laps sõidab ise sinna peale ja vajutab ise puldist, sõitmaks üles ja jälle alla, kui tal vaja on,” rääkis direktor Raun, lisades, et see tundus kõige mõistlikum lahendus.

Fred Erik Kuivjõgi õpib Lümanda põhikoolis direktori sõnutsi veel vähemalt üheksanda klassini. See tähendab aga, et trepitõstukit on tal vaja veel mitu head aastat. “Edaspidi on tal seda hästi sageli tarvis ja seepärast on see meie arvates väga oluline.”

Pealegi jääb tõstuk ju koolimajja alles ja seda saavad vajadusel kasutada ka teised. Kooli direktori sõnutsi ongi nad mõelnud, et tänapäeval on kool juba natuke nagu kogukonnakeskus. “Kui kohalikel inimestel oleks huvi kas või näiteks arvutikursustele tulla ja kuna arvutiklass on meil teisel korrusel, siis kui nende hulgas on keegi, kes vajab abi trepist üles saamisel, on see võimalus juba olemas.”

Fred Eriku isa Meelis Kuivjõgi tunnistas, et selline ilus samm võtab suisa sõnatuks. “Kool pingutab meeletult, leidmaks võimalusi, et selline asi võimalikuks teha. Otsib vahendeid, kust vähegi võimalik,” rääkis ta. “Loomulikult on see väga suurepärane üllatus kooli poolt, au koolile!”


 

Kuidas aidata saab?

Heategevuskontsert toimub Lümanda põhikoolis 30. novembril kell 14. Esinema tuleb Marvi Vallaste, keda saadab kitarril Karl Kanter.

Pileteid hinnaga 3, 7 või 30 eurot saab koolist osta juba praegu või enne kontserdi algust kohapeal.

Samuti saab trepitõstuki ostmist toetada, kandes raha Lümanda Lapsepõlvemaa MTÜ arvele EE171010220213008229 SEB pangas.

Print Friendly, PDF & Email