Torgu raamatukogu kolib remonditud kogukonnamajja

Endises kooliinternaadis asuv Torgu raamatukogu kolib remonditud kogukonnamajja, mis on endine Torgu koolimaja. Millal täpselt kolimine aset leiab, ei osanud Torgu vallavanem Tiit Põld veel öelda. Peamiselt sõltub see sellest, millal uued riiulid saab.

“Selles osas töö käib,” sõnas vallavanem ja lisas, et vanu riiuleid on juba mitmel korral kolitud, mistõttu need järjekordset kolimist tõenäoliselt vastu ei peaks. Põld märkis, et suure tõenäosusega kolib mingil ajal kogukonnamajja ka vallavalitsus. Internaadihoone, kus raamatukogu praegu asub, tuleviku suhtes kaalutakse erinevaid variante.

Samuti pole veel otsustatud, mis saab kolimise korral vallavalitsuse majast. “Kindlat otsust pole,” ütles Tiit Põld.

Torgu raamatukogu juhataja Estra Kullama rääkis Saarte Häälele, et raamatukogu on viimase paarikümne aasta jooksul kolinud päris mitmel korral. See on asunud praeguses vallavalitsuse hoones ja ka endises koolimajas, kuhu nüüd tagasi minnakse.

Kullama märkis, et kolitud on alati parematesse ruumidesse, kuid avaldas ka lootust, et tema ajal jääb see siiski viimaseks kolimiseks.

Kullama sõnul on Torgu raamatukogus ligi 9000 raamatut ja 27 nimetust perioodikat. Juhataja hinnangul külastab raamatukogu kuni kümme inimeste päevas ja suvel isegi rohkem.

Print Friendly, PDF & Email