Linn tahab Kaarmalt haridusruumi osas selgust

Kuressaare linnavalitsus edastas Kaarma vallavalitsusele vaid loetud kuud enne iseseisva valla lõppu, et linn tahab selgust saada ühtse haridusruumi tulevikus. Kaarma on seni palunud oodata Lääne-Saare valla tekkeni, kuna siis peab haridusruumi olukorra niigi üle vaatama.

Kahe omavalitsuse viimasel ajal üsna teravate suhete jätkuks kutsuski linnavalitsus Kaarma valla esindajad 10. novembriks kohtumisele.

“Kuressaare linnavalitsuse eesmärk ei ole lepingu lõpetamine, vaid muutunud oludes esimesel võimalusel selle lepingu üle vaatamine,” kinnitas linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa. Tema sõnul on vaja teada teise poole seisukohti, need fikseerida ja teemaga edasi liikuda.

Heinmaa sõnul ei saa oodata kuni Lääne-Saare valla toimima hakkamiseni, kuna ettevalmistus järgmiseks aastaks ja seega ka järgmiseks õppeaastaks juba käib. “Ühine haridusruum ja selle rakendamine puudutab suurt hulka inimesi ning selles küsimuses ootavad selgitavat infot paljud lapsed ja lapsevanemad, kellel seisab ees kas kooli või lasteaeda minek,” ütles Heinmaa.

Kaarma vallavanem Andres Tinno ütles, et on korduvalt juhtinud Kuressaare linnavalitsuse tähelepanu kolme valla ühinemislepingule. See sätestab muu hulgas, et kuni uue valla tekkeni kehtivad senine kord ja õigusaktid. Seega ei ole Kaarma vallal praegu õigust Lääne-Saare valla nimel midagi öelda ega muuta.

“Aga kordamine on tarkuse ema ja ma olen valmis seda ikka ja jälle tegema,” sõnas Tinno, lisades, et läheb kindlasti linna esindusega kohtuma.

Print Friendly, PDF & Email