Arendaja taotleb puiduplatsi asemele hoopis saekaatrit (8)

Omajagu vaidlusi tekitanud plaan rajada Praakli külla suur puiduladustusplats on võtmas uut suunda. Arendaja on esitanud Kaarma vallavalitsusele taotluse algatada uus detailplaneering, et rajada sellesse kohta hoopis saekaater.

Kaarma vallavanema Andres Tinno sõnul on nad arendaja Metskond OÜ esindajaga kohtunud. Arutusel oli seekord ladustusplatsile viiva Pähklimetsa tee kasutamisele ajalise piirangu seadmine. Ladustusplatsi tõrgeteta toimimiseks see idee aga ei sobinud.

Tinno sõnul küsis arendaja seepeale, kas oleks mõeldav, kui nad nn puiduplatsi asemel sinna hoopis puidu väärindamiseks saekaatri rajaksid. Vallavanema kinnitusel selgitasid valla esindajad arendajale, et see eeldab detailplaneeringu protsessi läbimist. “Ilmselt on Metskond OÜ-l saekaatriga tõsi taga ja sellest tulenevalt on nad vallavalitsusele ka vastava taotluse esitanud,” tõdes Tinno.

Esmaspäeval arutatakse

Ta lisas, et vallavalitsus võtab arendaja uue taotluse osas seisukoha järgmisel esmaspäeval toimuval istungil, kui vallavalitsuse ehitus- ja majandusosakond on teinud eelneva analüüsi. Tinno märkis, et vajadusel kutsutakse istungile ka Metskond OÜ esindaja.

Küsimusele, kas ka ümberkaudsed elanikud on juba teadlikud, et puiduladustusplatsi asemele võib tulla hoopis saekaater, vastas vallavanem, et elanikke informeeritakse igast detailplaneeringu algatamisest. “Detailplaneeringu menetlemine ongi avalik planeerimise protsess, mille kaudu antakse maaomanikule õigus ehitada ning seatakse selleks vastavad tingimused ja piirangud.”

Metskond OÜ juhatuse liige Aivar Mäemets kinnitas, et neil on tõepoolest soov rajada puiduladustamisplatsi asemel saekaater. Ta lisas, et valla soovitud mahulised ja ajalised piirangud ei võimaldaks puiduladustusplatsi normaalselt opereerida. Saekaatri liiklusvoog saaks toimida tööpäevadel kella 9-st 17-ni ja on oluliselt väiksem puiduladustusplatsi liiklusvoost.

“Arvan, et saekaater on piirkonna elanikele vastuvõetavam,” sõnas Mäemets. “Kuid ootame esmalt ära, kas vald algatab planeeringu, siis esitame planeeringu ja eks elanikud ise ütlevad, mida nad sellest arvavad.”

Ettevõtlust ei takista

Elanike üks esindajaist Rita Aksalu märkis, et selline pööre on ootamatu, aga huvitav. “Sellist käiku ei osanud üldse oodata,” tunnistas ta. Aksalu ütles, et kui kõnealusesse kohta midagi uut kavandatakse ja vald käitub õigesti, siis tuleb teha detailplaneering. “Sellele saame oma vastuväited esitada, kui oleme näinud, mis nad sinna täpsemalt planeerivad,” lausus Aksalu.

Tema sõnutsi nad ettevõtlust takistada ei saa ega taha, nemad seisavad ikka selle eest, et elanikel oleks sealkandis edaspidigi kena elada.

Detailplaneeringu algatamise taotluse kohaselt on planeeringu koostamise eesmärk maaüksuse sihtotstarbe muutmine ning saekaatri ja seda teenindavate hoonete rajamine. Maaüksusele rajataks saekaater ehitusaluse pinnaga 1100 m2 ning varjualused ja muud vajalikud ruumid üldpinnaga 800 m2.

Print Friendly, PDF & Email