Koolituskeskus Osilia ootab magistriõppehuvilisi (5)

Uute magistriõppeprogrammide Saaremaale toomiseks alustas Kuressaare gümnaasiumi koolituskeskus Osilia läbirääkimisi 2014. aasta alguses. Nüüd ootab keskus kõiki magistriõppe huvilisi endast teada andma.

Uue magistriõppe võimaliku programmi valikul tasub arvestada võimalikult suurt kandepinda ja laiapõhjalisust. Samuti on oodatud endast teada andma maakonna tervishoiutöötajad, kellel on huvi läbida kaheaastane õdede tasemeõppe programm rakendusliku kõrghariduse omandamiseks.

1994. aastast on Kuressaare gümnaasiumis täiskasvanuile olnud kuus tasemeõppe programmi, millest viis on olnud magistriõppe õppekavad ja üks rakendusliku kõrghariduse õppekava. Esimene magistriõppe programm, rahvusvaheline ärijuhtimine, avati Saaremaal 20 aastat tagasi, 1994. aastal Estonian Business Schooli (EBS) Saaremaa filiaalis. Filiaali juhtis, olles seega magistriõppe “maaletooja”, Toomas Takkis ning programmis alustas õpinguid Saare maakonna 27 silmapaistvat juhti, valdavalt majandusvaldkonnast.

Tartu ülikool on Saaremaale toonud kolm magistriõppe programmi, millest esimene oli koolikorralduse magistriõpe aastatel 2003–2005. Aastatel 2007–2009 ja 2010–2012 korraldati koostöös TÜ majandusteaduskonnaga ärijuhtimise magistriõpet, esimene programm oli spetsialiseerunud organisatsioonikäitumisele ning teine juhtimisele ja turundusele.

Tallinna ülikooli riigiteaduste instituudi riigiteaduste magistriõppe programm viidi Saaremaal läbi 2003–2005. Aastatel 2011–2013 korraldati koostöös Tallinna tervishoiukõrgkooliga kaheaastane õdede tasemeõppe kursus. Õdede tasemeõppe rakendusliku kõrghariduse lõputunnistuse sai maakonna 21 tervishoiutöötajat. Kokku on nelja magistriõppe programmi ja ühe rakendusliku kõrghariduse programmi lõpetanud 63 tublit saarlast.

Magistriõppe ja õdede tasemeõppe huvilisi oodatakse endast teada andma telefonil 45 56 576, 55 511 922 või e-posti aadressil osilia@oesel.edu.ee.

Print Friendly, PDF & Email