Toriseja vajab hädasti kodu

TorisejakeToriseja ilmus meie perre veidi üle aasta tagasi, kui Kuressaare tänavatelt leiti üks lonkav ja nälgiv triibik. Lootuses leida kassile parem kodu, tõi Turvakodu ta tänavalt ära ja viis kliinikusse tervisekontrolli.

Kliinikus selgus, et kiisul oli paigast nihkunud vasak õlaliiges, mis oli ühtlasi ka tema lonkamise põhjuseks. Pidev valu põhjustas stressi ning muutis Toriseja eraklikuks. Oli selge, et inimesi ega ka teisi kasse ta ei sallinud.

Heade inimeste abiga õnnestus Toriseja saata operatsioonile ning õlaliiges nihutati tagasi paika. Samuti õnnestus talle hoiukodu leida ning mõnda aega oligi Toriseja hea elu peal, mis muutis ta oluliselt sõbralikumaks. Pehmed paid mõjuvad ju igale kassile hästi. Toriseja oli igatahes rahul. Kostus nurr.

Paraku on elu nagu ta on ning head asjad ei kesta igavesti. Ühel päeval selguski, et pererahvas ei saa Torisejale enam hoiukodu pakkuda ning tekkis vajadus talle uus eluase leida.

Eelnevalt oli teada, et Toriseja teiste käpalistega läbi ei saa ning seetõttu oli vaja leida talle kodu, kus ei oleks teisi kasse teda segamas. Siiski ei õnnestunud sellist luksust Torisejale pakkuda ning vaene kiisuke pidi leppima hoiukoduga, kus olid talle seltsiks tülikad naabrid.

Peavarju teiste kassidega jagades süvenes Torisejal aga üha enam stress, mis muutis ta taas närviliseks ja nimevääriliselt torisevaks. Ei saanud ta ka perenaisega hästi läbi. Tihtipeale urises ja lasi küüned käiku, hoolimata sellest, et tema vastu oldi hea. Otsisime talle uut kodu, kuid edutult.

Ühel päeval helistas hoiukodu peremees ja ütles, et oli Toriseja sisse seadnud õues asuvasse laste vanasse mängumajja. Torisejal oli nüüd päris oma koht, kus mõnusalt omakeskis pikutada ning talle meeldis see väga. Praegugi veedab Toriseja suure osa oma ajast just seal. Aegajalt käib ta ka õue peal ringi jalutamas, laia maailma uudistamas.

Kuigi mängumaja uksed on avatud, ei söanda teised kassid sinna oma käppa tõsta. Mängumaja on Toriseja valdus, tema oma väike kuningriik.

Uued tingimused olid Toriseja jaoks soodsad ning aeg tegigi oma töö. Toriseja on sõbralikus peres taas leebunud. Laseb paitada. Ronib sülle. Nurrub. Perenaisega on nad ära leppinud ja ka lastega saab ta hästi läbi. Ei mingit urisemist ega torisemist. Tundub, et Toriseja vajas lihtsalt privaatset nurgakest, kus end turvaliselt tunda.

Kuid paraku on ka praegune hoiukodu vaid ajutine lahendus, mis ei saa kesta igavesti. Talv on tulekul ja ilmad muutuvad üha külmemaks. Avatud taeva all olev mängumaja ei suuda varsti enam pakkuda soojust, mida üks kass külmadel öödel ihkab. Toriseja vajab hädasti päris oma kodu, kus ta saaks edasi jääda sellekssamaks sõbralikuks ja nurruvaks triibikuks, kes ta sisimas alati olnud on.

Torisejale saab kirjutada aadressil saareloomad@saareloomad.ee, helistada telefonil 53963749 või kontakteeruda läbi saareloomade facebooki lehe.

Print Friendly, PDF & Email