Saaremaa jagati kolme politseiniku vahel (7)

Saaremaa jagati kolme politseiniku vahelKuressaare politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Meelis Juhandi andis teada, et 1. oktoobrist muutus politsei- ja piirivalveametis töökorraldus, mis tõi kaasa muudatusi ka Kuressaare politseijaoskonnas.

Töökorralduse muudatusega jagati Saare maakonna teenindamine ära kolme piirkonnapolitseiniku vahel.

Žanna Kreštšenko tööpiirkond on Kuressaare linn ja Ruhnu vald, Juhandil Kaarma, Kärla, Mustjala, Kihelkonna, Lümanda, Salme ja Torgu vald ning Hillar Peeglil Muhu, Orissaare, Pöide, Laimjala, Valjala, Leisi ja Pihtla vald.

Piirkonnapolitseinik Žanna Kreštšenko vastutusala on ka Saaremaa vabatahtliku merepääste võrgustikes osalemine ning nende töö koordineerimine ja arendamine.

Uuenenud põhimõtete järgi töötava piirkonnapolitseiniku tööülesanded on varasemast erinevad. Peamiselt nähakse piirkonnapolitseinikus nüüd vahendajat kogukonna ja politsei vahel.

“Ta peab aktiivselt suheldes vahendama politseilisi teadmisi kogukonnale ja olema teisalt teadlik kogukonna probleemidest, et nendest lähtudes maakonna politseitööd planeerida,” selgitas Juhandi.

Piirkonnapolitseinik tegeleb tema sõnul kogukonna turvalisuse küsimusega laiemalt. Nii on piirkonnapolitseinikel igal nädalal vastuvõtud kohalikes omavalitsustes ja kohtumised koostööpartneritega.

Juhandi sõnul toimub tema vastuvõtt valdades vastavalt kokkulepitud aegadele ning erandkorras ja kokkuleppel ka muul ajal. “Kärlal võtan ma kodanikke praegu vastu vallamajas,” lisas ta.

Hillar Peegel ütles, et ka temal on igas vallas kindlad vastuvõtuajad. “Tavaliselt olen mõni tund nädalas vallamajas. Orissaares toimub vastuvõtt jaoskonnas. Aga ega inimene oota oma murega vastuvõtuni, vaid pöördub kohe minu poole,” selgitas ta, kuidas seitsme vallaga hakkama saada.

Lisaks piirkonnapolitseinikele on kogukonda teenindamas ka menetlejad, noorsoo- ja patrullpolitseinikud. Viimaseid on varasemaga võrreldes rohkem ja see tähendab ka väljakutsetele reageerimise paranemist.

Piirkonnapolitseinikke aitavad Saaremaal kaks noorsoopolitseinikku Kaisa Nurm ja Minna Raun, kes lisaks otseselt noori puudutavate küsimustega tegelemisele korraldavad maakonnas ennetustööga seonduvat.

Nende töö hulka kuulub suhtlemine maakonna koolide ja lasteaedadega ja ka lastevanematega ning osalemine ennetusprojektides.

Print Friendly, PDF & Email