Raivo Aeg astub IRL-i ja kandideerib riigikokku (2)

Kaitsepolitsei endine saarlasest juht Raivo Aeg liitub lähiajal Isamaa ja Res Publica Liiduga ning kandideerib kevadistel valimistel riigikokku Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa valimisringkonnas.

Aeg ütles eile, et poolteist aastat tagasi kaitsepolitseist lahkudes ei osanud ta ka ise arvata, et läheb poliitikasse. “Otsustavaks sai muutunud situatsioon maailmas. Olukord on selline, et kas vaatad pealt ja kritiseerid või üritad ise midagi teha ja oma teadmisi rakendada. Mina otsustasin viimase kasuks,” rääkis Aeg, viidates, et tema jaoks tundus loogiline valik osaleda seadusandlikul tasemel.

“Midagi saaks ära teha ka ametkondlikul tasandil ametkondi juhtides, aga taustasüsteemi ja seadusandluse loomine toimub poliitilisel tasandil,” märkis ta.

Kandideerimiseks valis ta talle hingelähedase piirkonna. “Usun, et selle piirkonna inimesed tunnevad ja mõistavad mind paremini kui näiteks inimesed Ida-Virumaal,” põhjendas ta kandideerimist Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa valimisringkonnas.

IRL-i valis ta rahvuskonservatiivsest maailmavaatest lähtuvalt. “Püsiväärtuste säilitamine, maksupoliitika, kaitsetemaatika – kõik see tundus sobilik,” selgitas Aeg.

Tema liitumine parteiga toimub lähinädalatel. “Teavitasin eelmisel nädalal oma tööandjat ja nüüd tuleb asjad üle anda. Eks siis algab ka valimiskampaania, aga ärme rutta ette,” sõnas Aeg.

1962. aastal Kuressaares (tollases Kingissepas) sündinud Raivo Aeg töötas aastatel 1991–2008 erinevatel ametikohtadel politseiameti haldusalas. Aastatel 2005–2008 oli ta politseipeadirektor. Aastatel 2008–2013 oli Aeg kaitsepolitseiameti peadirektor. Möödunud aasta novembris asus ta tööle õiguskantsleri nõunikuna.

Print Friendly, PDF & Email