Orissaare nooruslikud Eakad on üksteist hoidnud viis aastat

SÜNNIPÄEVALAULU LAULMAS: Vasakult Laine Alas, valla sotsiaalnõunik Aina Sepp, Milvi Viss, seltsingu eestvedaja Maaja Vabrit ja kõige ees seisab oktoobrikuu sünnipäevalaps Külli Solvak. Foto: Kalmer Saar

SÜNNIPÄEVALAULU LAULMAS: Vasakult Laine Alas, valla sotsiaalnõunik Aina Sepp, Milvi Viss, seltsingu eestvedaja Maaja Vabrit ja kõige ees seisab oktoobrikuu sünnipäevalaps Külli Solvak. Foto: Kalmer Saar

Kolmapäeval tähistas Orissaare valla Eakate seltsing pidulikult oma viiendat sünnipäeva. Ligi nelikümmend inimest laulis, tantsis Enda Juhi pilli järgi, osales viktoriinis ja mitmesugustel võistlustel.

“See, et me koos käime, annab inimestele niivõrd palju küünarnukitunnet ja teadmist, et sul on sõbrad ja kaaslased, kellega rääkida,” ütles seltsingu eestvedaja Maaja Vabrit. Tema sõnul on paljud vanemad inimesed üksikuks jäänud või siis elavad nende lapsed ja omaksed kaugel ja siis tekibki tunne, et teda enam ei vajata. “Aga meie kõik hoiame ja tunneme, et vajame üksteist,” kinnitas Vabrit.

Seltsingu esimesed aastad olid küllaltki keerulised. “Väga raske oli inimesi välja saada nende tavapärasest keskkonnast, kui nad polnud enam harjunud kodust välja tulema,” märkis Maaja Vabrit. Kui alustati 14 liikmega, siis nüüdseks on seltsingus liikmeid juba 30. Kuid on ka nii-öelda toetajaliikmeid, kes ei ole ametlikult seltsingus, ent käivad üritustel.

Üheskoos peetakse seltsinguliikmete sünnipäevi ja tähistatakse tähtpäevi nagu jõulud, vastlapäeva jms. Osaletakse ka Orissaare tugikeskuse tegevuses.

Enamik seltsingu liikmeid on 70-aastased, kõige vanem on 85-aastane aktiivne proua Luule Vaske. “Kahjuks nii ta on, et rohkem on meil naisi, kuid paar meest on ikka ka,” muigas Vabrit.

Orissaare vallavanem Vello Runthal tõdes, et selline seltsing on ülimalt tore ettevõtmine. “Kuigi minu arust on nende nimi Eakad natuke eksitav. Need prouad ja härrad, kes seltsingus käivad, on kõik väga nooruslikud ja elurõõmsad ning tervis tundub ka kõigil hea olevat. Elurõõmu ja lusti on neis vaata et palju rohkem kui noortes,” rääkis vallavanem.

Vallajuht kiitis ka seltsingu kanget eestvedajat. “Kiitus Maajale, tema on tubli ja kõva eestvedaja ning seltsingu hing. Kiitus teile, seltsingu liikmed, et koos vahvalt aega veedate, sest kindlasti on see aeg, mis kulub seltsingutegevustele, ka kvaliteetaeg. Loodan, et veel rohkem vallainimesi teiega liitub ja saab osa selle vahva seltsingu tegemistest,” kõneles Runthal.

Orissaare valla sotsiaalnõunik Aina Sepp lausus, et seltsingu liikmed on aktiivsed ja energilised eakad, keda toob kokku ühise tegutsemise rõõm. “Tänu seltsingu tegevusele on meie eakad kindlasti palju vitaalsemad ja tervemad, teadlikumad toitumise ja liikumise mõjust tervisele.”

Print Friendly, PDF & Email